Teaduspark Tehnopol alustab targa tööstuse ideepäevade ja arendmusmaratonide sarja!

Neljas tööstusrevolutsioon – tööstus 4.0 – on terves maailmas hoogu kogumas ning digitaalse tootmise uusi tehnoloogiaid töötatakse välja ja võetakse kasutusele järjest enamates tööstusettevõtetes. Tänaseks on selge, et eelmise tööstusajastu lahendustega digitööstuse keskkonnas kaua konkurentsis ei püsi, seega peab tuleviku maailmas iga tööstus olema tark tööstus.

2018. aasta jaanuarist alustab EAS koostöös Teaduspargiga Tehnopol targa tööstuse ideepäevade ja arendusmaratonide sarjaga, mille käigus kogutakse kokku targa tööstuse arendamist pidurdavaid probleeme ning töötatakse välja uusi põnevaid lahendusi. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tark Tööstus arendusmaratonide eestvedaja ja Teaduspargi Tehnopol arendusjuhi Kadi Villersi sõnul on Eesti tööstuses loodud lisandväärtus täna alla poole Euroopa keskmisest. „Samas moodustab tööstustoodang umbes kolmveerandi Eesti ekspordist ja mõjutab seeläbi Eesti üldist majanduslikku käekäiku. Eesti tööstussektori moderniseerimine ehk saamine targaks tööstuseks tähendabki IKT-lahenduste integreerimist nii tootmisesse kui toodetesse protsesside juhtimiseks, andmete saamiseks ja nende põhjal paremate otsuste tegemiseks. Tehnopol toetab teadmismahuka tehnoloogiattevõtluse arengut ning selle integreerimist teiste sektorite ettevõtlusega. Soovime olla Eesti ettevõtetele ekspordi kasvatamisel parim partner ning seetõttu tegeleme üha rohkem ka tööstuse digitaliseerimise teemadega,“ selgitas Villers.

Esimene Tark Tööstus arendusmaraton keskendub tarneahela planeerimisega seotud probleemide lahendamisele ning toimub juba 19.- 21. jaanuaril Teaduspargis Tehnopol.

Millised osapooled on oodatud kaasa lööma?

  • Ettevõtjad ja spetsialistid (tööstus, IT, disain, turundus, äri)
  • Tööstuse ja IKT erialaliidud
  • Haridusasutused (tööstus, IT, disain, turundus, äri)
  • Tudengid (tööstus, IT, disain, turundus, äri)
  • Tööstusvaldkonna teadus- ja arenduskeskused

Tule häki koos valdkonna ekspertide abiga nutikaid lahendusi:

  • tooraine ja materjalide tellimiseks, kohaletoimetamiseks ning tootmisse suunamiseks
  • tellimusmahtude prognoosimiseks
  • tooraine kvaliteedikontrolli ning kõigi nende lõikude andmete kogumiseks, integreerimiseks ja analüüsimiseks
  • või muule tööstuses lahendamist vajavale probleemile

Loe lisa ja registreeru üritusele: www.tehnopol.ee/tarktoostus

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid