Tehisintellekt ja rohetehnoloogia kohtuvad Tallinnas: GreenEST Summit toob kokku valdkonna eksperdid, ettevõtted ja visionäärid

Esmaspäeval, 13. novembril, toimub juba kuuendat korda rohetehnoloogia valdkonna üks aasta tippsündmus, GreenEST Summit 2023. Sel korral võetakse fookusesse tehisintellekti ehk AI ja rohetehnoloogia sünergia ning arutletakse, kuidas see loob uusi võimalusi keskkonnahoiuks ja jätkusuutliku arengu saavutamiseks.  

GreenEST Summit on tõusnud üheks peamiseks kohtumispunktiks jätkusuutlikkuse edendamiseks ja innovatsiooni juhtimiseks rohetehnoloogia sektoris. Sel aastal on konverents avasündmuseks GreenTech Weekile ja NEXPO-le.  

Konverentsi fookusteemadeks on tehisintellekti roll rohepöördes; rohepöörde planeerimine, jätkusuutlikud tulevikumudelid ja süvatehnoloogia roll rohetehnoloogia arengus; tehisintellekti rakendamine sinises majanduses.  

Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonnajuht Ragmar Saksing sõnas, et tehisintellekt on kerkinud jätkusuutlike lahenduste oluliseks käivitajaks. “Sellel on tohutu potentsiaal muuta tööstusi, kujundada ümber majandust ja leevendada kliimamuutuste negatiivseid mõjusid. Tehnopol toetab maailmamuutvate ideede sündi ja innovatsiooni rohetehnoloogia valdkonnas ning GreenEST Summit on läbi aastate olnud hea platvorm erinevate osapoolte kokkutoomiseks ja sellest on sündinud ka mitmeid uusi algatusi,” lisas Saksing.  

David Kohnstamm, ettevõtte Leafcloud jätkusuutlikkuse valdkonna juht ja GreenESTi Summit 2023 avakõneleja, ütles, et on oluline arutada tehisintellekti rolli rohepöördes, sest tehisintellektist on saanud meie elu osa ja selle ulatus ainult kasvab. “Rohepööre on keerukas ettevõtmine ja enne, kui seda märkame, võib tehisintellekti suur energiakasutus hakata takistama meie olulisi säästva arengu eesmärke. Tehisintellekt on nii rohepöörde vahend kui ka potentsiaalne takistus, seega on tähtis luua alus tulevikuks, kus tehisintellekt on säästlik,” sõnas Kohnstamm. 

Lisaks Davidile astuvad lavale näiteks Kyle MacDonald (EIT Manufacturing North), Allan Lahi (TalTech), Rainer Sternfeld (NordicNinja), Kadri Vunder (Luminor), Joonas Isoketo (Siemens Finland&Baltics), Otto Mättas (Tehnopol, AIRE), Innar Kaasik (Enefit Green), Andrus Treier (Keskkonnainvesteeringute Keskus), Timo Kullerkupp ja Karl Erik Esko (RASK) ning paljud teised.  

Konverentsist lähemalt: www.greenestsummit.ee 

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eestvedamisel sündinud GreenEST Summit on rahvusvaheline rohetehnoloogia sündmus, mis toob kokku valdkonna olulisemad teemad ja kõige uuemad arendused. Konverents toimub juba kuuendat korda. Sündmust korraldavad teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tallinna Tehnikaülikool, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Rask, Luminor, Tallinna Sadam ja Enefit Green.  

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega