Tehnoloogiakonverents Latitude59 avalikustas programmi

Peagi toimub Balti- ja Põhjamaade suurim startupidele suunatud tehnoloogiakonverents Latitude 59, mille käesoleva aastast programmi tutvustas portaal Arvuti Maailm.

Eestlaste tehnoloogiakonverents Latitude59 toimub 25.-26. mail ning toob Kultuurikatlasse kokku ligi 2000 osalejat ja 100 esinejat üle maailma. Teemaderingis on nii tervise-, finants- ja kosmosetehnoloogiate areng kui ka idu- ja suurettevõtete vahelised koostöövõimalused. Lisaks toimuvad töötoad, Baltikumi silmapaistvamate idufirmade tutvustus ning juba traditsiooniks saanud idufirmade pitching-võistlus.

Konverentsi avab neljapäeval, 25. mail sõnavõtuga Eesti president Kersti Kaljulaid, kellele järgneb Jaapani investori ning sariettevõtja Taizo Soni ettekanne. Nii President Kaljulaid kui ka Son osalevad mõlemad ka avasõnadele järgnevas regiooni tulevikuperspektiividele keskenduvas paneeldiskussioonis koos Rovio endise juhtfiguuri Peter Versterbacka ning Founderbeami asutaja ja tegevjuhi Kaidi Ruusalepaga.

Esimesel konverentsipäeval arutlevad Eesti ja Soome endised peaministrid Taavi Rõivas ja Alexander Stubb avaliku ja ärisektori digitaliseerumise teemadel. Oma kogemusi ja tulevikuvisioone jagavad Eesti e-residentidest ettevõtja, digitaalnomaad ja investor. Finantstehnoloogiad puudutav teemaplokk hõlmab nii vestlusringi tulevikupangandusest kui ka intervjuud TransfwerWise´i kaasasutaja Taavet Hinrikusega. Esimesele konverentsipäevale tõmbab joone alla Vivaldi Technologies asutaja ning tegevjuht Jon von Tetzchner, kes heidab pilgu edukate ettevõtete loomise valemile.

Reedese, 26. mai programmi avakõne teeb K.P. Reddy, kõnele järgneb vestlusring idufirmade exit-strateegiatest. Temaatiliselt sarnasel rajal jätkab Mae Hanseni poolt juhitud diskussioon idufirmade ja suurettevõtete vahelise eduka koostöö nüanssidest. Reedel on fookuses ka investeerimisega seonduv – kahes erinevas vestluspaneelis ja investorite pitch-võistlusel.

Teisel konverentsipäeval toimuvad intervjuud isesõitvate robotite revolutsiooni läbi viiva ettevõtte StarShip Technologies asutaja ja juhi Ahti Heinla ning meditsiinivaldkonda raputava Proteus Digital Health asutaja ja juhi Andrew Thompsoniga. Tervisetehnoloogiad on fookuses nii vastavasisulises paneelis kui ka IBM Watson Healthi esindaja Nicky Heksteri ettekandes.

Võrreldes varasemate aastatega on tänavu Latitude59 programmis ka mitmeid uuendusi. Lisaks esmakordselt kahel laval toimuvale põhiprogrammile on aset leidmas ka töötubade ja seminaridega lisaprogramm. Samuti toob konverents lavale 12 iduettevõtjat, kes pealkirja Founder Stories all oma õnnestumistest ja läbikukkumistest räägivad.

Toimub ka startupidele mõeldud TransferWise Pitch Competition võistlus, kus idufirmad võistlevad nii investorite tähelepanu kui ka märkimisväärt auhindade pärast. Startup Wise Guysi korraldatava võistluse peaauhinnaks on 10000 eurot TransferWise’ilt, lisaks tooteid ja teenuseid Hedman Partnersilt, Servers.com’ilt ja SendGridilt.

Latitude59 on Eesti suurim tehnoloogia-, startup- ning ärijuhtimise teemasid käsitlev konverents, mis sel aastal toimub juba kümnendat korda. Latitude59 korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koostöös Startup Estonia, Tehnopoli ja valdkonna esindajatega. Latitude59 toimumist toetavad Pipedrive, TransferWise, Elisa, Karma VC, LHV, Estfeed, Twino, Servers.com ja Hedman Partners.

(allikas: am.ee)

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega