Tehnoloogiakonverentsi Latitude59 järelkaja

25.-26. mail toimus Balti- ja Põhjamaade suurim startupidele suunatud tehnoloogiakonverents Latitude59, mis tõi Tallinnasse üle 2000 osaleja ning Kuultuurikatla kahele lavale pea 100 esinejat. 

Tehnopol Matchmaking HUB oli konverentsi külastanud investorite, startupide ja mentorite kohtumispaigaks, kus oli hea võimalus pidada 1-1 miitinguid, arutada koostöövõimalusi ja tulevikuplaane. Läbi Latitude59 äpi said huvilised kokku leppida „kiirkohtinguid“ soovitud valdkonna spetsialistidega. Kahe päeva jooksul toimus kokku umbes 300 30-minuti pikkust miitingut, millest võttis osa ligi 250 inimest.

  

Latitude59 põhiteemad sel aastal olid tehisintellekt, virtuaalne reaalsus, e-residentsus ja sellel baseeruvad teenused, asjade internet ja robootika ning tuleviku talenditurg. Peaesinejateks olid USA läänekalda üks kuulsamaid riskikapitaliste Tim Draper ja briti kuningakoja liige Yorki hertsog, prints Andrew.

Konverentsi avas president Kersti Kaljulaid, kes märkis oma kõnes, et tehnoloogia annab vabaduse otsustada enda saatuse üle. «Nii tehnoloogia ise kui ka selle kasutamise tulemusel suurenenud vaba aja hulk aitavad luua uusi töökohti, mille sarnaseid me täna veel ettegi kujutada ei oska. Ränd-juutuuber on juba täna üks tõelistest ametikohtadest ja me ei tea, mis on järgmised. Tehnoloogia annab meile valikuvabaduse, võimaluse ise otsustada oma saatuse üle, võimaluse saada iseseisvateks professionaalideks, keda tööandjad tulevikus otsivad,» ütles president.

Esimese konverentsipäeva lõpus avalikustati uut olulist teadaannet Eesti e-residentsuse programmi kohta. Nimelt alustas e-residentsuse programm ning Soome makseasutus Holvi koostööd, mille tulemusel saavad e-residendid arvelduskontosid avada edaspidi ka Eestit külastamata.  Seni pidid nad arvelduskonto avamiseks Eestis siiski vähemalt korra kohal käima ja see tingimus takistas eriti kaugematest riikidest pärit e-residentidel uute ettevõtete loomist. Loe lähmealt SIIT

Toimus ka TransferWise Pitch Competition, kus idufirmad võistlesid nii investorite tähelepanu kui ka rahaliste auhindade pärast. Startup Wise Guysi korraldatava võistluse peaauhinnaks oli 10000 eurot TransferWise’ilt, lisaks tooteid ja teenuseid Hedman Partnersilt, Servers.com’ilt ja SendGridilt. Võitis lätlaste arendatud Funderful, mis aitab ülikoolidel annetusi koguda.

Lisaks toimus Eesti suurima tehnoloogiakonverentsi Latitude59 juubeliüritusel veel palju põnevat, mida saab järele vaadata Postimehe portaalist SIIN.

Latitude59 on Eesti suurim tehnoloogia-, startup ning ärijuhtimise teemasid lahkav konverents, mis sel aastal toimus juba kümnendat korda. Latitude59 korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koostöös Startup Estonia, Teaduspargi Tehnopol ja teiste valdkonna esindajatega. Latitude59 toimumist toetavad Pipedrive, TransferWise, Elisa, Karma VC, LHV, Estfeed, Twino, Servers.com ja Hedman Partners.

(kaanefoto: Raul Mee; tehnika.postimees.ee)

 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega