Tehnopol ja Frankfurt Forward aitavad iduettevõtetel Saksamaa turule siseneda

20.-22. oktoobril toimus Tehnopol Startup Inkubaatori ja Saksamaa organisatsiooni Frankfurt Forward koostöös 3-päevane koolitusprogramm. Ürituste eesmärk oli anda osalejatele teadmisi partnerriigi ökosüsteemist, tutvustada parimaid tavasid, võrgustiku võtmeisikuid, algatada koostööd ja edendada piiriülest innovatsiooni.

Veebiseminaride käigus jagati üldteadmisi partnerriigis äri tegemisest ja koostööst valitsusega. Tutvustati Eesti e-riiki, startup kogukonda, koostöövõimalusi iduettevõtete ja korporatsioonide vahel ning siinseid targa linna lahendusi. Saksamaa tutvustas kohalike iduettevõtete tugiorganisatsioone ja raha kaasamise võimalusi. Lisaks said startupid osa individuaalsetest kohtumisest partnerriigi investorite ja ettevõtjatega.

Kolmapäeva õhtul toimus virtuaalne networking üritus Virtual Cider, mille raames tutvuti üksteisega lähemalt ning nauditi partnerriikide traditsioonilisi jooke.

Nii Eestist kui Saksamaalt valiti välja viis iduettevõtet, kes on huvitatud partnerriiki laienemisest või investeeringu kaasamisest. Programmi raames aidatakse edaspidi startupidel oma huvid realiseerida. Eestist osutusid valituks:

  • NutiParkla
  • Krattworks
  • BidrentoPRO
  • BruceBEM
  • Modern Mobility – MaaS XT

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid