Tehnopol Startup Inkubaator ja Ajujaht tulevad koolitusprogrammiga kolme Eesti linna!

Eesti startup ökosüsteem on oma arengus jõudnud faasi, kus meil on küll üle 1200 tegutseva startupi, kuid valdav enamus neist on kogunenud Tallinnasse ja Harjumaale või Tartusse. Samas on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud nende inimeste arv, kes kolivad pealinnast eemale ning soovivad oma äriga alustada just teistes maakonnakeskustes.

2021. aasta II kvartalis oli Eesti keskmine palk üle 1500 euro, kuid näiteks Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Viljandimaal on see vaid üle 1200 euro. Startup sektor, kui kõrge lisandväärtusega töökohtade looja, suudab seda lõhet vähendada, kuivõrd sektor loob võrreldes teiste ettevõtetega uusi töökohti 2,3 korda rohkem ning sektoris makstav keskmine töötasu on 1,8 korda kõrgem.

Nii on näiteks Narva, Pärnusse ja Võrru küll loodud uusi koostöötamiskeskusi, mis pakuvad ettevõtjatele vajalikke kontorilahendusi ning kogukonda, kuid startup ettevõtlusega alustamise sisulist tuge on täna regioonides siiski veel väga vähe. Seetõttu on regioonidest tulevate alustavate ettevõtjate äriline tase ja konkurentsivõime endiselt märkimisväärselt madalam ning nad ei suuda edukalt kandideerida äriideede võistlustel ega osutu valituks inkubatsiooni- või kiirendiprogrammidesse.  

Regionaalse ebavõrdsuse vähendamiseks ja kohalike ideede ning alustavate ettevõtjate taseme tõstmiseks pakume välja intensiivse regionaalse bootcamp programmi. Programmi ülesehitus tuleneb pakkuja pikaaegsest sarnaste programmide elluviimise kogemusest ning regionaalsest tagasisidest.

Registreeri end ja oma tiimiliikmed siin: www.tehnopol.ee/events/event/?id=35337-ajujaht-ja-tehnopol-kutsuvad-sind-alustav-ettevotja Igast bootcampist saab kuni 3 meeskonda otse edasipääsu Tallinna ja Tartu vahevoorudesse!

Programm:

TeemaPärnus ja ViljandisNarvas
Skaleeritav ärimudel, eesmärgid ja mõõdikud
 
Aleksander GansenSimon Litvinov
Meeskonna moodustamine ja juhtimineAleksander GansenSimon Litvinov
Finantsplaani koostamine ja investeeringute kaasamise eeldusedJaan KokkJelena Žovnikova
Kliendi segmenteerimine ja -persoona, unikaalse väärtuspakkumise kujundamineArgo KubjaDarja Bojarova
Sihturu ja konkurentide analüüsimeetodid, TAM-SAM-SOMArgo KubjaDarja Bojarova
Pitchimise formaadid, skript ja esinemisõpetusHeidi KakkoSimon Litvinov

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega