Tehnopol Startup Inkubaator jagab kõigile liitujatele 2% osalust

Tänasest avab Tehnopol Startup Inkubaator uue iduettevõtete värbamise vooru, pakkudes kõikidele liitujatele tasuta 2% osalust Inkubaatoris. Inkubaatori juhi sõnul üritatakse sellega tuua rohkem mitmekesisust asutuse juhtimisse.

Kui seni on äriinkubaatorid toiminud põhimõttel, et osalust võetakse iduettevõtetelt, siis Tehnopol Startup Inkubaator on otsustanud sellele tavale väljakutse esitada ja esimese inkubaatorina maailmas pakkuda hoopis iduettevõtetele osalust inkubaatoris. Uude vooru värbamine on tänasest alates avatud ning tasuta osalust jagub vaid kiirematele.

Tehnopol Startup inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul ei ole saladus, et paljud iduettevõtted kannatavad algusaegadel kapitalivaeguses – on küll idee, meeskond ja võib-olla ka prototüüp, kuid puuduvad teadmised, kontaktid ja raha. Just seetõttu on Inkubaatori äraspidine pakkumine omal kohal. “Tundub uskumatu, et mitte keegi pole varem selle peale tulnud. Otsustasime lähtuda põhimõttest, et kas õnnestume üheskoos suurelt või ebaõnnestume koos,” selgitab Tammai. Ta lisab, et õnnestumise tõenäosust toetab statistika, mille kohaselt on 60% Startup Inkubaatori iduettevõtetest ka pärast programmi lõppu jätkusuutlikud. Kõrvutades seda faktiga, et omal jõul tegutsevatest idufirmadest jääb maailmas ellu alla 10%, lisab see number südikust.

Mitmekesisuse ajastu

Tammai sõnul võimaldab iduettevõtetele osaluse jagamine tuua Inkubaatori juhtimisse mitmekesisust juurde. “Sarnaselt paljude teiste ettevõtetega on ka meil mitmekesisusega kehvad lood – Inkubaatori tegevtiimis on vaid naised. Oleme probleemist teadlikud ja  püüdnud värvata mõnda meest enda kollektiivi, kuid kõik meie senised pingutused liiva jooksnud,” kurdab Tammai. Ta lisab, et kuna iduettevõtete asutajatest suurem hulk on jällegi mehi, siis on osaluse jagamine hea võimalus tuua inkubaatori juhtimisse mitmekesisust juurde.

Lisaks osalusoptsioonile ootab iduettevõtteid Tehnopol Startup Inkubaatoris kuuekuune  hoogne kasvuprogramm, mille eesmärk on muuta iduettevõte investorvalmiks. Programmi tuumaks on tihe koostöö kogenud võtmementoriga, kes aitab tiimil vigu vältida ning jõuda eskaleeruva ärimudelini. Kõik tiimid läbivad ka praktilise koolitustesarja, mille käigus omandatakse uusi teadmisi tootearendusest juriidikani. Samuti on programmi osaks nüüdisaegse avatud kontori kasutamisvõimalus ja kuulumine tugevasse kogukonda.  

Kasvuprogrammi oodatakse kandideerima alustavaid ettevõtteid, mis tegutsevad eelkõige ärilt ärile, rohe- ja tervisetehnoloogiatele või targa linna lahendustele suunatud valdkonnas. Programmi oodatakse ettevõtteid, kellel on esmane prototüüp, tugev meeskond ja eskaleeruv äriidee. 

Täna on 1. aprill! 😉

Täna alanud inkubatsiooniprogrammi kandideerimise kohta leiab usaldusväärset infot Tehnopol Startup Inkubaatori kodulehelt.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid