Tehnopol ning Ajujaht annavad hoogu Pärnu, Viljandi ja Narva alustavatele ettevõtetele

Eestis on üle 1200 tegutseva startupi, kuid valdav enamus neist on Tallinnas, Harjumaal või Tartus. Tehnopol ja Ajujaht soovivad seda muuta ning panustavad Pärnu, Viljandi ja Narva alustavatesse ettevõtjatesse.

Viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud nende inimeste arv, kes kolivad pealinnast eemale ning soovivad oma äriga alustada teistes maakonnakeskustes. Ent regioonidest tulevate alustavate ettevõtjate äriline tase ja konkurentsivõime on endiselt märkimisväärselt madalam kui linnades ning nad ei suuda edukalt kandideerida äriideede võistlustel ega osutu valituks inkubatsiooni- või kiirendiprogrammidesse.

Regionaalse ebavõrdsuse vähendamiseks ning kohalike ideede ja alustavate ettevõtjate taseme tõstmiseks pakuvad Tehnopol ja Ajujaht välja intensiivse regionaalse bootcamp programmi. Programmi ülesehitus tuleneb Tehnopoli pikaaegsest sarnaste programmide elluviimise kogemusest ning regionaalsest tagasisidest.

Koolitusprogramm toimub 23. aprillil Viljandis, 30. aprillil Narvas või 7. mail Pärnus. Koos mentoritega võetakse läbi järgmised teemad:

  • ärimudeli skaleerimine,
  • eesmärkide ja mõõdikute seadmine,
  • finantsplaani koostamine ja investeeringute kaasamise eeldused,
  • kliendi segmenteerimine ja unikaalse väärtuspakkumise kujundamine,
  • sihtturu ja konkurentide analüüsimeetodid,
  • pitchimise formaadid, skript ja esinemisõpetus

Esinejad

Aleksander Gansen on juba 8 aastat tegelenud iduettevõtjatega, pakkudes neile tuge müügi strateegia ja turu segmenteerimise ning raha kaasamise strateegia valdkonnas. Aleksander on ka ise mitmete ettevõtete asutaja (nt Supplain & WOFLabs, Shipitwise) ning tugineb mentordamisel ja koolitustel just enda praktilisele kogemusele.

Jaan Kokk on finantsnõustamisega tegelenud juba 6 aastat. Ta on konsulteerinud mitmeid alustavaid ettevõtteid, kuid teinud ka näiteks Amazoni müügijuhtimise koolitust. Hetkel töötab Jaan finantsnõustajana ettevõttes Certific ja kood/Jõhvi projektis.

Argo Kubjal on turunduskogemust juba üle 13 aasta. Igapäevaselt aitab ta kaasa nii suurte tuntud brändide turundustegevustele, kuid omab ka enda videoagentuuri The Concept, kus ta igapäevaselt panustab strateegi ja produtsendina. Lisaks on Argo turundusmentor mitmetele iduettevõtetele nii Tehnopol Startup Inkubaatoris kui ka Prototronis, aidates neil jõuda lähemale läbimurdele.

Heidi Kakko on Tehnopol Startup Inkubaatori pikaajaline mentor, BaltCap Growth Fundi partner, UniTartu Ventures nõukogu esimees, Euroopa Innovatsiooninõukogu Fondi investeerimiskomitee liige ning Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu innovatsioonipoliitika komisjoni liige.

Simon Litvinov on Precision Navigation Systems ettevõte asutaja ja tegevjuht, kellel on suur müügi- ja äriarenduse kogemus. Lisaks on ta kiirendi Startup Wise Guys ja kosmoseinkubaatori ESA BIC Estonia alumnus.

Jelena Žovnikova nõustab ettevõtteid strateegiate väljatöötamisel, ärimudelite ümberkujundamisel ja finantsväljavaadete selgitamisel. Ta on nõustanud ja juhendanud ettevõtteid finants- ja äriteemadel nii Eestis, Lätis, Gruusias, Valgevenes, Ukrainas, Leedus, Venemaal, Rootsis kui ka Suurbritannias. Tema kliendid on suurtest ettevõtete gruppidest kuni alustavate ettevõtlusmeeskondadeni.

Kadri Tammai on Tehnopol Startup Inkubaatori juht ning varasemalt tegelenud pikalt turunduse ja kommunikatsiooni valdkonnas. Lisaks on ta kogenud startup mentor ja TalTechi startup ettevõtluse külalisõppejõud ning juba üle 14 aasta nõustanud erinevaid organisatsioone ja tippjuhte.

Kari Maripuu on idufirma Lexi.Market tegevjuht, millel on seljataga edukas rahakaasamine. Brightspark OÜ kaasas projektile Lexi.Market lisakapitali Funderbeam platvormil, kus vaid nädalaga märgiti ettevõtte osakuid 833 000€, kinnitades ettevõtte väärtuseks 2.5M€. Kari on oma ettevõttega osalenud ka Ajujahil, kus saadi kolmas koht.

Pane end kirja!

Bootcampis tutvustakse ka Ajujahi 15. juubelihooaja programmi sisu ja ühtlasi avaneb seal võimalus oma äriideed ka mentoritele pitchida – ambitsioonikaim tiim liigub otsejoones Ajujahi 2022 TOP 40 tiimi hulka!

Tundub Sinu võimalus? Siis pane oma tiim koolitusprogammi kirja siin!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega