Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendis startis 10 ettevõtet

Eile alustas Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendi. 10 ettevõtet läbivad kuue kuu jooksul põneva koolitusprogrammi. Esimeseks koolituseks oli “Kliendi probleemi defineerimine ja vajadusest lähtuva väärtuspakkumise disainimine”, millest rääkis meie mentor Helen Kokk.

AI kiirendi eesmärk on tuua turule uusi ja tugevaid tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, kelle lahendustega viiakse väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tootmine, protsessid või tooted uuele tasemele.

Kiirendisse oodati tehnoloogiapõhised iduettevõtteid, nii olemasolevate hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti ning on suunatud nii tööstuse kui ka andmeintensiivsetele ettevõtetele.

Startup Inkubaatori AI kiirendiprogramm aitab 

  • Kogenud mentorite käe all ja koolitusprogrammi abil kasvada tugevaks AI tehnoloogiaettevõtteks;
  • Viia kokku tehisintellekti valdkonna ökosüsteemi osalised ja eksperdid;
  • Jõuda kiiremini ja vähesemate katsetustega toimiva tehisintellekti põhise idee piloteerimiseni;
  • Jõuda kontaktideni, kes aitavad kaasata lisakapitali.

Tulemas on koolitused: „Ärimudel ja tugeva meeskonna ehitamine“, „AI tehnoloogiatel põhinev tootearendus ja prototüüpide loomine (build-measure-learn)“, „Intellektuaalne omand – selle kaitsmine ja kokkulepped teiste osapooltega“, “Kliendijuhtumite valideerimine, piloteerimine ja turule sisenemise strateegia“ ja „Investorvalmiduse saavutamine ja rahastusvõimaluste leidmine“.

Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendis osalevad ettevõtted:

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega