Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõte CAV Solution müüs maailma esimese NFT aktsia

Jagame suurima heameelega oma Startup Inkubaatori Narva kasvuprogrammis kasvava iduettevõtte CAV Solutioni uudist maailma esimese NFT (Non-Fungible Token) aktsia müümisest.

CAV Solution Ltd ja Curitas Ventures AB allkirjastasid oma esimese müügilepingu NFT nr 00001 kohta, mis esindab avalikustamisele mittekuuluvate aktsiate arvu idufirmas CAV Solution Ltd. 

Investeeringu suurus ja ettevõtte müüdavad aktsiad on konfidentsiaalsed, aga mõlemad pooled on väga rõõmsad nende partnerluses valitseva suhtumise ning usalduse üle. NFT müüdi maha OpenSea platvormi oksjonil ja see pälvis suurt tähelepanu.

Ostmise puhul hinnati raamidest väljapoole mõeldud tootearendust

Ostjaks oli Rootsi riskikapitali investeeringute firma Curitas Ventures, mida juhib Gerda Larsson. „Meil on hea meel näha uuenduslikke ettevõtteid, kes mõtlevad ka rahakogumise ja tootearenduse osas raamidest väljapoole. CAV Solutions näitab uuenduslikkust sellega, kuidas nad mõtlevad, kuidas nad suurendavad teadlikkust oma toote ümber ja kuidas nad lähenesid rahastusringile. Ootame huviga, mis neid ees ootab,“ ütles Gerda Larsson.

Ettvõte spetsialiseerub vanusekontrolli teenuse innovatsioonile

CAV Solution on spetsialiseerunud klientide vanusekontrolli teenusele. See Euroopa idufirma on välja arendanud vanusekontrolli lisandmooduli, mis on mõeldud üle maailma erinevate müügiautomaatide jaoks. Moodul suurendab automaatide konkurentsivõimet traditsiooniliste jaemüüjate ees, kellel on võimalus tarbija vanuse kontrollimiseks kasutada kohapealset müüjat. Mooduli kasutuskohad ei piirdu ainult müügiautomaatidega, vaid seda on võimalik tarvitada ka kohapealse KYC (know your client / tunne oma klienti) tuvastusvahendina.

„See võimaldab automaatidel laieneda ka vanusepiiranguga müügiturule. Mis kõige tähtsam – see lahendus hoiab ära vanusepiiranguga toodete müümise alaealistele! See, et lastel on võimalus osta tooteid, mis nende tervist kahjustavad, on suur üleilmne probleem,“ ütles CAV Solutionsi äriprotsesside juht Juri Tarassenkov. 

Tuvastus on lihtne ja koosneb kahest osast – klient vaatab kaamerasse ja asetab dokumendi selleks mõeldud alasse, misjärel saabub teade, kas tuvastus õnnestus või mitte. Pärast toimingut kustutatakse kõik andmed. Moodul kontrollib dokumendi ehtsust, isiku sünnikuupäeva ja seda, kas kaamera ees olev isik on dokumendi fotol olev isik. Kliendid USA-st, Euroopast, Araabia Ühendemiraatidest ja Aasiast on müügiosakonnaga juba ühendust võtnud ning ootavad oma esimest katsemoodulit. 

CAV Solution kasvas välja Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmist

CAV Solution on üks esimesi idufirmasid, kes osaleb Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammis Narvas. See praktikaprogramm valmistab alustavaid tehnoloogiaettevõtteid ette investeeringuteks ja viib neid kokku võimalike investoritega. 

„Startup Inkubaator oli esimene partner, kellega me lepingu allkirjastasime. Inkubaatoril oli tähtis osa aktsionäride juhendamisel ning nõu ja kogemusega abistamisel,“ ütles Dmitri Pimenov. „Programmi juht Olga Kurdovskaja on olnud väga toetav. Ta on alati valmis koostööd tegema, abikätt ulatama ning uusi ettevõtteid ja võimalikke partnereid omavahel kokku viima. Me hoiame end kursis uute programmide ja võimalustega, mida Inkubaator pakub. Peame Tehnopol Startup Inkubaatorit oma tähtsaks partneriks.“ 

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid