Tehnopol Startup Inkubaatori vilistlane kaasas elupäästva tarkvara jaoks 1,5 miljonit eurot

Laura Karindi

Juba alguspäevil Tehnopol Startup Inkubaatoris suurt potentsiaali näidanud Transformative AI-d saadab jätkuvalt edu – ettevõte suutis investoritelt kaasata 1,5 miljonit eurot. Firma innovaatilise meditsiinitarkvaraga on võimalik päästa tuhandeid inimelusid.

Eesti juurtega ettevõte lõi andmeanalüütikat ja tehisintellekti kasutava tarkvaralahenduse, mis on võimeline minimaalsete muutuste põhjal inimkehas 94-protsendilise täpsusega ennustama südame äkilist seiskumist. Tarkvara jälgib ja analüüsib haiglaravil olevat patsienti ning annab märku südameinfarkti ohust, mis omakorda võimaldab meditsiinitöötajatel õigeaegselt sekkuda, et terviseriske minimeerida. Elupäästvat tehnoloogiat töötatakse välja koostöös meditsiinikeskustega üle maailma.

Investeerimisvooru juhtis Eesti riskikapitaliettevõte Tera Ventures. Lisaks osalesid Suurbritannia tervishoiuteenuste pakkuja InHealth Ventures ning biomeditsiini uuringuid rahastav Wellcome Trust.

Transformative AI sai hoo sisse Tehnopol Startup Inkubaatorist, mis tegeleb alustavatele ettevõtetele hoogsa kasvukeskkonna loomisega. Programm pakub osalejatele koolitusi ja ekspertide tuge Eesti ning Euroopa parimatelt mentoritelt, et hõlbustada investeeringute kaasamist ja eksportturgudele jõudmist. Transformative AI on saanud toetust ka Tehnopoli Connected Health klastrist.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid