Tehnopoli innovatsioonipäeval sündis idee arendada reaalajas muutuv maailmakaart

Eelmisel aastal osales Port of Tallinn / Tallinna Sadam Tehnopoli korraldatud hackathoni-stiilis innovatsioonipäeval, kus mõisteti, et sadamal on palju andmeid reisijate kohta, millest saaks lisandväärtust luua, kuid see jääb kasutamata. Sealt sündis idee arendada reaalajas muutuv maailmakaart, mis näitab milliste riikide kodanikud on äsja Tallinna sadamat läbinud ja millises suurusjärgus neid on, lisaks saab võtta välja statistika reisijate soo, kodakondsuse, vanuse ja suuremate laevaliinide lõikes kirjutab portaal Rahageenius.

“Mõistsime, et kogutakse palju põnevaid andmeid meie sadamaid läbivate enam kui kümne miljoni reisija kohta aastas, kuid me ei kasuta neid lisaväärtuse andmiseks,” selgitas Tallinna Sadama turundus-ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

“Reisijate andmete teadmine on sadamale vajalik eelkõige ohuolukordades, kuid paljud Eesti ametkonnad ja organisatsioonid saaksid neid statistilisi andmeid kasutada oma töö efektiivsemaks muutmisel. Innovatsioonipäeval saime idee koondada isikustamata andmed kokku ühele lehele, et seda infot jagada laevafirmade, statistikaameti, maanteeameti ja erinevate turismivaldkonna ettevõtete ja organisatsioonidega.”

“Kindlasti on see info kasulik Tallinna erinevatele restoranidele, taksojuhtidele, muuseumitele, poodidele ja teistele meelelahutusettevõtetele. Samuti saab statistikat kasutada näiteks koolides hariduslikul eesmärgil,” lisas Arro.

Tallinna Sadama reisijate andmete lehel kuvatakse reaalajas Tallinna Sadama sadamaid läbivate reisijate info kodakondsuse põhjal. Reisijate statistilise info vanuse, soo, kodakondsuse ja liinide lõikes saab välja võtta tagasiulatuvalt peale seda kui ettevõte on antud perioodi reisijate arvu avalikustanud.

(Allikas: portaal Rahageenius)

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega