Tehnopoli linnaku asukas GScan kaasas investeeringuna 1,4 miljonit eurot

Tehnopoli linnaku asuka, tehnoloogiaettevõte GScani eesmärk on tuua turule uut tüüpi 3D-skännerid ja tomograafid, mis kasutavad skaneerimiseks ainult looduslikku atmosfäärikiirgust. Jagame häid uudiseid nende raha kaasamise kohta!

Eesti süvatehnoloogia ettevõte GScan, mis arendab looduslikul kiirgusel põhinevaid 3D turva- ja veoseskännereid, sai 1,4 miljoni euro suuruse investeeringu. Kiiresti kasvava ettevõtte väärtuseks hinnati üle 18 miljoni euro.

GScan teeb koostööd Maksu- ja Tolliametiga Eestis, Tartu Ülikooli ja teadusasutuste, tolliametite ning turvafirmadega Saksamaalt, Inglismaalt, Belgiast, Singapurist, Šveitsist, Soomest ja Türgist. Ettevõtte eesmärk on toota täisautomaatseid ja ohutuid skännereid, mis vahetaks välja praegused ohtlikud röntgenseadmed.

1,4 miljoni euro suurust investeeringut vedasid AS Amalfi, Hansa Grupp OÜ ja Sillever OÜ. Uues ringis investeerisid ka mitmed ettevõtte varasemad investorid. Neeme Tammis Hansa Grupist: “Mina liitusin eelkõige seetõttu, et pean GScan tiimi väga tugevaks ja usun, et tänu sellele suudetakse visioonid ellu viia. Samuti on toode revolutsiooniline ja turg suur.” 

Ohutus eelkõige

Andi Hektor, GScani kaasasutaja: „Me kõik soovime elada turvalises keskkonnas. Me tahaks, et relvad ja narkootikumid ei jõuaks kurjategijate kätte, pommimees ei jõuaks rahvarohkesse kohta ja kui üle silla sõidame, ei kukuks see kokku. Meie tehnoloogiat saab kasutada selleks, et nii-öelda vaadata läbi kaubapakkide, sõidukite ja konteinerite. Me muretseme tõsiselt Ukraine sõjajärgsete piirkondade, maavärinarohkete alade ja lihtsalt vananeva raudbetooni pärast — meie suudame kontrollida ehitisi ja sildu, et olla kindel nende turvalisuses ja edasikestvuses.”

2021. aasta kevadel sõlmis GScan lepingu Euroopa Komisjoniga, kes rahastab Horisondi programmist 7,5 miljoni euroga Tartu Ülikooli juhitud rahvusvahelist koostööprojekti SilentBorder. Projekti käigus ehitatakse valmis merekonteineritele ja veoautodele mõeldud looduslikul kiirgusel põhinev skänner. GScan on projektis võtmetehnoloogia arendaja ja lõppsüsteemi integraator eelarvega 2,4 miljonit eurot. 

Jaanuaris 2022 alustas GScan projekti, et ehitada väike skänner postipakkidele ja muudele väiksematele objektidele. Projekti kaasrahastab Eesti Ettevõtluse Arendamise SA (EAS) 1,5 miljoni euroga.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega