Tervisetehnoloogia startupid jäid Tallinnas ankrusse

12 kruiisihäkatonil E-Boat Bootcamp 2019 osalenud tiimi kogunesid eelmisel nädalal Tallinnas toimunud finaalüritusele, kus jagati oma teekonda ning näidati uusi lahendusi. Connected Health klastri juht Piret Hirv ning klastri liige Kerti Alev Medikeep’ist inspireerisid osalejaid ettekannetega tervishoius kasutatavatest e-lahendustest.

E-boat on innovatiivsete terviselahenduste kiirendi. Tegu on ainulaadse programmiga, mis koosnes kuue nädala pikkusest kaugõppest, millele järgnes kahenädalane kruiis ja häkaton Läänemerel (marsruudil Gdansk-Klaipeda-Riia-Stockholm-Tallinn). Kruiisi jooksul said osalejad arendada, valideerida ning lihvida oma lahendusi Euroopa turule toomiseks. Stockholmis toimunud pitchimise tulemusena valiti välja kolm meeskonda, kes saavad osaleda “The Health Bootcamp Tour 2019” tuuril.

19. septembril kogunesid kõik meeskonnad Tallinnas Palo Alto klubis toimunud finaalüritusele, et jagada oma teekonda ning oma lahendusi tutvustada.

Piret Hirve sõnul oli tore näha nii paljusid heal tasemel arendatavaid teenuseid ja lahendusi. „Probleemid tervishoius on teravad ja üks viis neid lahendada on tuua kasutusse uusi innovatiivseid lähenemisi. Tallinnas toimunud kohtumise põhjal on tulevikuvaade küll positiivne. Õhus oli tunda tegutsemise tahet ning jääb vaid loota, et esitletud lahendused ka lähitulevikus meie terviseteenuse kvaliteeti ja kättesaadavust parandama hakkavad,“ ütles Piret Hirv.

Projekti E-Boat Bootcamp 2019 rahastab EIT Health.

Osalejad:

Pearl Fertility – www.pearl-fertility.com

Neumind  – www.neumind.co.uk

Challenge Coach –  www.challenge.coach

Neuroactive AI –  www.neuroactive.ai

HumanITcare –  www.humanitcare.com

Taiacare – www.taiacare.com

Jaisy – www.jaisyhealth.com

NutriCareLife  –  www.nutricare.life

Wiring technologies (project Habeats) –  www.habeats.io

Medaid – www.medaid.io

Ortomed –  www.ortomedsport.pl

Zana Technologies –  www.zana.com

12 mainitud võistkonna hulgas on kaks Eesti start-up’i: Medaid ning Neuroactive AI.

Medaid on ka Connected Health klastri liige. Nad tegelevad esmatasandi arstidele mõeldud tarkvaraplatvormi väljatöötamisega, mis aitaks arstidel patsientide teekonda tõhusamalt juhtida.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid