#TEW2017 filmiõhtu: “The Human Face of Big Data”

Tehnopol Entertainment Week 2017 raames toome koos Prototroni, USA Saatkonna ja American Film Showcase’ga teie ette põneva dokumentaalfilmi “The Human Face of Big Data.”

Tegemist on silmiavava dokumentaaliga digiajastu levikust ning sellega kaasnenud vääramatust ja nähtamatust jõust. Nüüd toodab inimkond iga kahe päevaga sama palju andmeid kui tsivilisatsiooni koidikust 2003. aastani kokku. Andmete massiline kogumine ja analüüs reaalajas võimaldab lahendada palju probleeme, kuid seda saab ka kurjasti kasutada. See on teadmiste revolutsioon, ent igas revolutsioonis tuleb mõndagi ohverdada.

Filmile eelneb arutelu valdkonna ekspertidega:

  • Georg Rute on Eleringis digitaliseerimise arendusjuht. Energia ja andmed on üha enam seotud ning õigeaegne andmevahetus ja big data on energiasüsteemi alustalaks koos kaablite ja alajaamadega, tagades energiasüsteemi toimimise. Lisaks on ta varasemalt asutanud ettevõtte Sympower, mis võitis muuhulgas 2015 Prototroni rahastuse.
  • Martin Märss Swedbankist. Panga kontekstis on andmete oskuslik kasutamine üheaegselt möödapääsmatu kohustus, aga ka oluline konkurentsieelis. See, millised on andmete loomise, arendamise ja integreerimise printsiibid, määravad ära selle, kui efektiivselt me suudame vastata keskpankade ja regulaatorite nõuetele – teisalt loovad suurepärase pinna, millelt mõista ja mõtestada paremini enda klienti ja tervet meie äri.
  • Modereerib Nicole Johnson (inglise keeles). She is the Economic Officer at U.S. Embassy Tallinn, where she supports increasing business and research links between Estonia and the United States. She previously worked as a foreign service officer in Vietnam, Ghana, and Washington DC. Before joining government, Nicole was Vice President at the New York City Economic Development Agency. She also worked as a management consultant for large telecom companies in Asia and the United States.

Filmiõhtu on kõigile tasuta ning toimub 5.septembril algusega kell 19:00 Küberneetika maja saalis “Veenus,” aadressil Akadeemia tee 21/1. 

Registreeru: www.tew2017-teisipaev.eventbrite.com

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid