Traffest innovatsioonipäev: Uued võimalused ja innovatsioon targa linna arenguteks

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol korraldas ettevõttele Traffest OÜ innovatsioonipäeva, leidmaks unikaalseid lahendusi targa linna teenuste arendamiseks. Intelligentsete transpordisüsteemidega (ITS) tegeleva ettevõte eesmärgiks oli kaardistada innovatsiooniprotsessi ning uusi potentsiaalseid ärivõimalusi, mis panustavad nii targa linna ja mobiilsuse valdkonda kui ka jätkusuutlikku arengusse.

Eesmärgi saavutamiseks osales innovatsioonipäeval kogu ettevõtte meeskond, kellest moodustati kaks töögruppi, kuhu kaasati nii pikaaegsed tellijad ja koostööpartnerid Pärnu ning Tartu linn kui ka Tehnopoli mentorid – Anu Puusaag, Martin Goroško, Ragmar Saksing, Merilin Varsamaa ja Helene-Terese Jürgenson. Innovatsioonipäeva raames kaardistati ära linnaruumis olulised kitsaskohad, korjati ideid nende lahendamiseks ning töötati ärimudeli, tasuvuse ja prototüübi kallal – peamine fookus oli linnaruumi arendamisel nutikate lahendustega, et toetada keskkonda ja vähendada autode kasutamist.

Innovatsioonipäeva tulemiks oli osalejate ja tellijate poolt koostöös arendatud ärilahendused ja nende esitlemine. Traffest sai innovatsioonipäeva raames rohkelt sisendit ja nõu, millistesse projektidesse ja programmidesse uusi äriideid esitada ning mis saab loodud lahendustest edasi.

Traffesti tegevjuht Viljar Nurme kiitis koostööd Tehnopoliga: „Ettevõttesiseste innovatsioonipäevade korraldamine on hindamatu väärtusega, kuna aitab strateegilistest eesmärkidest lähtuvalt leida uusi ärisuundi ning arendada ettevõtte innovatsioonivõimekust tervikuna.“

Traffest on juhtiv intelligentsete transpordisüsteemide arendaja, ehitaja ja hooldaja Eesti linnades, maanteedel ja piiripunktides, kes on valdkonnas tegutsenud üle 30 aasta.

Kuigi ettevõte tegeleb igapäevaselt traditsiooniliste liikluse korraldamise süsteemidega, ei kõhelda kaasa minemast eksperimentaalsete ja innovaatiliste ideede piloteerimise ja realiseerimisega, kui selleks on võimalus ning telliija või kogukonna poolt tahe liikuvust säästlikult ja uuenduslikult korraldada.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega