fbpx

Trinidad Wiseman valiti tööelu infosüsteemi arenduspartneriks

Riik hakkab arendama tööelu infosüsteemi, mis on abiks ettevõtjatele turvalise töökeskkonna loomisel ja vähendab järelevalvega kaasnevat halduskoormust, kirjutab Geenius veebiportaal.

Tööelu infosüsteemi arendamise hankel osales kaheksa pakkujat. Lepingu maht on 1 miljon eurot. Arendustööd algavad veebruaris ja arenduste esimese etapi eeldatav lõpp on 2020. aasta esimeses kvartalis.

Tööinspektsiooni, sotsiaalministeeriumi ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse koostöös valiti riigihanke tulemusena välja tööelu infosüsteemi arenduspartnerid. Hanke võitsid ühispakkujana Teaduspargi Tehnopol linnakus tegutsev Trinidad Wiseman OÜ ning TripleDev OÜ.

Tööelu infosüsteemi loomise esimese etapi eesmärk on võimaldada ettevõtetel elektroonselt Tööinspektsiooniga infot vahetada ning saada tuge oma ettevõtte tööohutuskultuuri loomiseks.

Infosüsteemi arendamise tulemusena saab riik kiiremini ülevaate töökeskkonna olukorrast ning seeläbi tõhusamalt korraldada töökeskkonna järelevalvet. Infosüsteem valmib tihedas koostöös ettevõtetega.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul pannakse sellega alus digitaalse Tööinspektsiooni loomisele. “Uus infosüsteem toob ettevõtted ja Tööinspektsiooni teineteisele lähemale. Täiustub omavaheline infojagamine ning saame ettevõtetele kiirelt just neile vajalikku nõu anda,” ütles ta.

“Ühine inforuum aitab luua turvalisemat töökeskkonda, hoida töötajate tervist ja seeläbi tagada ettevõtete jätkusuutlikkust ning konkurentsivõimet,” lisas Maripuu.

Hanke võitnud arendajate nimel ütles TripleDev OÜ juhatuse liige Marek Põldeots: “Meil on heameel anda oma panus e-riigi arengusse sedavõrd olulises valdkonnas nagu töökeskkonna turvalisus. Tarkvarasüsteemide abil on võimalik efektiivsemalt monitoorida ja maandada töökeskkonna riske ning vähendada tööõnnetuste tekkimisvõimalusi.”

Loodava infosüsteemi abiga saavad ettevõtjad tõhusamalt jälgida ja planeerida oma ettevõttes töökeskkonna ja tervishoiuga seotud tegevusi, neil on ühes kohas mugav ülevaade riigi ootustest, kohustustest ning soovitustest töötervishoiu ja tööohutuse osas.

(Allikas: digi.geenius.ee portaal)

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid