Ülevaade idufirmadest, kes osalevad juba sel kolmapäeval Powerup!2018 Eesti finaalis

Kesk- ja Ida-Euroopa suurima energisäästlike äriideede konkurss Powerup!2018 Eesti finaal toimub juba 9. mail Erinevate Tubade Klubis. Konkursil osalevast 10-st startupist parim saab kutse osaleda juunikuus toimuval lõppvõistlusel Prahas. Saage nendega tuttavaks, vali oma lemmik juba praegu ja tule ela talle kaasa!

Teaduspark Tehnopol Innoenergy Eesti esindajana korraldab uhke finaali – võitjaid ootavad rahalised auhinnad kuni 45 000 € väärtuses ning ligipääs mõjukale InnoEnergy Highway® kiirendile, mille investeering on kuni 150 000 €. Lisaks annab Teaduspark Tehnopol eriauhinna 6 kuud Startup Inkubaatori programmis ning publiku lemmik saab piletid Eesti suurimale tehnoloogiakonverentsile Latitude59!

Sphebotics

Ühe päikesepaneeliga saab toota piisavalt energiat, et varustada elektriautot 5000km vältel. 85%-l elanikest ei ole võimalik seda varianti kasutada, sest neil ei ole kohta, kuhu päikesepaneeli paigaldada. Sphebotics teeb päikeseenergia kogumise oluliselt lihtsamaks ja efektiivsemaks, sest on välja töötanud innovaatilise seadeldise, mis jälgib päikest kogu päeva vältel ning mida saab mugavalt paigaldada erinevatele pindadele.

 

3CULAR – 3D Saepuru Printer

Innovaatiline 3D printimine, mis annab puidujääkidele uue elu. Teeme võimalikuks puidust 3D printimise ning keeruliste disainide ja detailide loomise, mis tavatöövõtteid kasutades (käsitöö, CNC) nõuaksid liiga palju aega ja ressursse.  See innovatsioon võimaldab mööblitootjatel ja disaineritel toota uusi puittooteid kiiremini ja lihtsamalt, säästes kulusid, ressursse ning keskkonda. 

Laava Tech

Laava Tech arendab LED-põhiseid valgustussüsteeme, et aidata tööstuslikes kasvuhoontes optimeerida taimekvaliteeti ja suurendada saagikust. Laava Techi tarkvara juhib LED-tulesid vastavalt iga taime valguse tüübi ja koguse vajadusele. See hoiab kokku energiat, vähendab valgusreostust ja suurendab saaki. Samuti kogume seda informatsiooni taimede optimeeritud valgustustingimuste ülemaailmsele andmebaasile – sest taimedes on palju andmeid!

SmartVent

Kõik on tundnud, et tema tööruumis on liiga külm või liiga palav. Nende olukordade vältimiseks töötab SmartVent välja hoonehaldustarkvara, millega selliseid olukordi ei tekiks. Enam ei jää keegi haigeks, sest kontoris on liiga külm ning enam pole produktiivsus alla igasugust arvestust, kuna temperatuur on lihtsalt nii kõrge – meie paneme sisekliima autopiloodile!

Eurosaint

Meie kõigi igapäevased tegevused ja meid ümbritsev keskkond on võimalik panna energiat tootma, nii kodus, kui ka kontoris. Meie lahendus keskendub just sellele, luues lihtsaid ja mugavaid võimalusi energiatootmise mitmekesistamiseks. Kasutame selleks ära päikest, tuult ja mis kõige tähtsam, inimese enda liikumist. Eurosaint ei müü sulle elektrienergiat, vaid laseb sul seda ise teha!

PRO-1 NANOSolutions

PRO-1 NANOSolutions puhastab vett uuendusliku nanotehnoloogilise lahenduse abil. 99% looduslik liiva baasil valmistatud nanokomposiit eemaldab raskeid metalliioone ja radioaktiivseid osakesi reostunud veest. Innovaatiline filter on taaskasutatav. 

Shape the Solar Panels

Meie eesmärk on valmistada kergeid, vandaalikindlaid, elastseid ja kohandatavaid elektrit tootvaid päikesepaneele komposiitmaterjalidest. Oleme selleks ühendanud disaini, ventilatsiooni, kütte ja elektritootmise. Kasutame innovaatilisi lahendusi parima tulemuse saamiseks.

Festera

Festera on biokast, mis lagundab mikroobide toimel biojäätmed huumuseks. Protsess on kümme korda kiirem, ilma haisu ja kärbesteta ning saab toimuda aastaringselt sisetingimustes. Disainitud biokasti peab tühjendama kord 2-3 kuu jooksul. Festera on välja kasvanud Euroopa parimast õpilasfirmast.

PowerUp Energy Technologies

PowerUp’i rahvusvaheline meeskond arendab ja toodab vesinikukütuseelemendil põhinevaid kõrgetasemelisi kaasaskantavaid elektrigeneraatoreid. Tooted on müra- ja hooldusvabad, võimsad, kerge kaaluga ning ei tekita emissioone. Ettevõtte tehnoloogia muudab elektrigeneraatorite turgu, mida on pikalt valitsenud saastavad ja lärmakad diiselgeneraatorid. 

Zubax

Zubax Robotics pakub ≈10% energiatõhusamaid elektrimootori kontrollereid kosmosetööstuses kasutamiseks. Nende tehnoloogia võimaldab elektrimootoritel (eriti õhusõidukitel) ajutiselt edasi liikuda, kasutades vähem energiat, leevendades seega suurimat takistust kogu transpordi elektrifitseerimises.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid