Ükssarviku ettevõtted: “work hard, play hard”?

Berliin konkureerib Londoniga Euroopa juhtiva startup hub tiitli nimel ning Brexit teeb selle lahingu veelgi huvitavamaks, ütleb Daniel Jach, startup entusiast ja innovatsiooniekspert. Rahvusvahelisel innovatsioonikonverentsil Baltic Dynamics 2019, mis toimub 12.-14. juunil Vilniuses, Leedus, räägib Jach oma peamistest väljakutsetest Berliini ökosüsteemi tugevdamisel.

Iga 20 minuti järel luuakse Saksa pealinnas uus startup, mis muudab selle ideaalseks keskkonnaks tekkivatele ükssarvikutele. Miks see on ihaldatud koht alustavatele ettevõtetele ja mis veel on ettevõtete jaoks oluline, sellest räägib alljärgnevas intervjuus Jach.

Miks on Berliin kuulus koht idufirmade tekkimisel?

Berliin, mis on koduks sellistele ettevõtetele nagu Zalando, N26 või HelloFresh, on kuulus oma “teeme asjad ära” mentaliteedi poolest, koos “work hard, play hard” suhtumisega. Berliini asutajad on äärmiselt keskendunud ja avatud nii ettevõtetele kui ka talentidele üle kogu maailma. Saksa pass või eliit ülikooli kraad ei ole eeltingimuseks. Hierarhiad, eriti varajases staadiumis alustavatel ettevõtetel, on üsna tasased, mis tähendab, et töökatel töötajatel on alati võimalus tõestada ennast kõrgemates positsioonides. Suundumus näitab, et tänapäeval on era- ja tööelu eraldamine üha raskem. Saksamaal sõbrunetakse kiirelt, mis muudab kontori ja töö kodusemaks. Kolleegiga koos õlu joomine või pidutsemine pärast tööd ei ole midagi ebatavalist – see on Berliini töökultuurile väga omane. Teie ülemus mõistab täielikult, kui te järgmisel päeval kohtumisele hilinete. Kuid sellel vabadusel on ka teatud distsipliin ja vastutustunne.

Loe intervjuud edasi siit.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid