Urve Palo: vajame suurettevõtete ja startupide koostööd, et Eesti majandus ja jõukus kasvaksid

02.10.2017

Teaduspark Tehnopol avas koostöös BDA Consultingu, Startup Estonia ja Kredexiga startupide ja suurettevõtete koostööprogrammi Level11

Eelmisel nädalal Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri poolt avatud innovatsiooniprogrammi Level11 uuringust selgus, et 77% küsitletud Eesti suurettevõtetest tunnevad huvi koostöö vastu startupidega, tagamaks oma toodete ja teenuste innovaatilisus.

“Innovatsioon on majandusarengu ja jõukuse kasvatamise alus. Saavutamaks konkurentsieelist, on ettevõtted nii Eestis kui mujal sunnitud tulema turgudele uute toodete ja teenustega, mille elutsükkel on järjest lühem. Kogu aeg peab midagi uut välja mõtlema, sellest ei piisa, et müüd kakskümmend aastat sama asja,” ütles minister Urve Palo oma avakõnes.

“Meie suurettevõtetel on võimalusi ja vahendeid panustada innovatsiooni, sest neil on nii aega kui raha katsetada ja vajadusel vahel ka eksida. Julgustan rohkem eksima. Kui ei eksi, siis ei tule ka häid tulemusi,” sõnas Palo.

“Startupid peaks rohkem kasutama võimalusi, mida suurettevõtted pakuvad - nii jõuab kiiremini klientideni, käibeni ja suuremate turgudeni. Suurettevõtetel on paremad võimalused tootmise, jaotuse, hankimise jms. vallas, startupid tunnevad tihti aga paremini turgu, kuna tegutsevad rohujuure tasandil,” leidis uue innovatsiooniprogrammi avamisel majandusekspert Kristjan Lepik.

 

Level11 on Teaduspargi Tehnopol ja BDA Consultingu elluviidav tasuta innovatsiooniprogramm, mille eesmärgiks on tuua kokku vähemalt viiskümmend Eesti startupi ja suurettevõtet. “Suurettevõtete ja startupide koostöö on veel üks võimalik viis läheneda innovatsioonile ja aidata mõlemal poolel kiiremini kasvada ja konkurentsis püsida,” sõnas Level11 programmijuht Lo Rihvk. Poolteist aastat kestva progammi lõppedes soovitakse näha vähemalt seitset startupi-suurettevõtte ühisinnovatsiooni edulugu.


Level11 programmi sisu kujundamiseks viidi läbi küsitlus ning fookusgruppide arutelud. Selle tulemusel selgus, et 77% küsitletud suurettevõtetest tunnevad huvi koostöö vastu startupidega. Kolm peamist kasu, mida sellest loodetakse, on uute ideede katsetamine, ligipääs uutele tehnoloogiatele ja ärimudelitele ning uute ühiste toodete-teenuste pakkumine. Level11 peamine ülesanne ongi õiged tegijad omavahel kokku viia, kasvatades koostöövõimaluste teadlikkust, õpetada suurettevõtete ja startupide vahel ühist keelt ning viia läbi suurettevõtetele mõeldud auditeid ning töötubasid.

Vaata lisa ja liitu programmiga: www.level11.ee 

Vaata avaürituse fotosid siit: https://www.facebook.com/level11.ee/