Uus nõustamisteenus muudab erakapitali kaasamise tootmis- ja tööstusettevõtetele lihtsamaks

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE (AI & Robotics Estonia) koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol pakub tööstusettevõtetele erakapitali kaasamiseks nõustamise teenust.

Tööstusettevõtete arengu hoogustamiseks vajalik finantseering ei pea tulema ainult omakapitali, pangalaenu või avaliku toetusskeemi põhiselt. Üks võimalik variant on kaasata finantseering läbi erakapitali investeeringute. Erakapitali kaasamise kõige olulisemaks eelduseks on oma toote olemasolu või ambitsioon selle arendamiseks. 

Praktiline ja turupõhine nõustamisteenus annab ülevaate, kuidas ettevõttesse täiendavat kapitali tuua ja oma tegevust seeläbi kordades laiendada. Teenusega soovitakse olla teejuhiks õigete rahastusallikateni jõudmisel tootmis- ja tööstusettevõtetele.

Nõustamise käigus antakse tööstusettevõtetele nõu, kuidas täiendada oma ärimudelit, arendada toodet/teenust, hinnatakse ja luuakse vastavalt vajadusele otsekontaktid erakapitali pakkujatega nii Eestis kui välismaal.

Muuhulgas antakse ettevõtetele nõu, kuidas maandada erakapitali kaasamisega seonduvaid riske ning toetatakse kapitali kaasamise protsessi juriidiliste ja finantsalaste professionaalide abiga.

Kellele teenus sobib?

AIRE teenuste saamise eelduseks on IMECC OÜ digiküpsuse nõustamise läbimine ning teenuste arvestus läheb ettevõttele kirja VTA (vähese tähtsusega abi) kasutamisena. Erakapitali kaasamise finantseerimise nõustamise teenuse VTA summa on 800 eurot. AIRE digiküpsuse nõustamise teenuse ühekordne VTA määr on 600 eurot.

Nõustamisele on oodatud väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtted (kuni 250 töötajat; käive kuni 50 miljonit).

Tule erakapitali kaasamise nõustamisele, et alustada või jätkata oma ettevõtte digitaliseerimise ja automatiseerimise teekonda. Lisainfo ja registreerimine siin

Nõustamisteenust viib ellu teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE keskust kaasrahastab Euroopa Liidu Digitaalse Euroopa Programm (European Digital Innovation Hubs ehk EDIH programm) ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (AI & Robotics Estonia – EDIH, projekti number 101083677).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega