VAATA PILTE JA SALVESTUST: Tehnopoli meeleolukal teaduspäeval saavutas esikoha Krakul 

10. novembril, ülemaailmsel teadusele pühendatud päeval, korraldasime esmakordselt koostöös Rakett69-ga Tehnopoli teaduspäeva, mis möödus osalejate ning kaasaelajate naeru ja (rõõmu)pisarate saatel. 

Teaduspäeval osalesid kümme tiimi: Microsoft (oli esindatud kahe tiimiga), Infragate, Tallinna Reaalkool, MEC, Krakul, FitSphere, TFTAK, BCS Itera ja SMIT. Neljaliikmelistel tiimidel tuli ehitada turvapuur, mis kaitseks kahte toorest kanamuna kokkupõrkel ja vibratsioonirobot.  

Mõlemad ülesanded möödusid väga meeleolukalt ja tihedas rebimises oli esikolmik lõpuks selline: 

  • I koha saavutas Krakul 
  • II koha saavutas Tallinna Reaalkool 
  • III koha saavutas MEC 

Kõigile tiimidele oli Tehnopoli poolt välja pandud puuviljakast ja piletid kevadel toimuvale idufirmade konverentsile Latitude59. Lisaks sellele sai teine koht auhinna Rakett69-lt ja esikoht Innovatsioonitrepi auhinna Tehnopolilt. Kõigil esikolmikusse jõudnutel on võimalus ka saada Tehnopolilt mentortunde oma valdkonna ekspertidelt. 

Teaduspäeva juhtisid Aigar Vaigu ja Taavi Kotka, osalejaid ning külalisi toitlustas Kooker.  

Teaduspäeva salvestust saab vaadata siit!  

Suur tänu kõigile osalejatele ja kaasaelajatele!  

Järgnevalt kohtume linnakus toimetavate ettevõtetega volleturniiril, mis toimub juba 23. novembril. Hoidke meie kanalitel silma peal, et üritustega kursis olla!  

Teaduspäeva taustast 

Igal aastal 10. novembril tähistatava päeva eesmärk on tõsta teadlikkust teaduse tähtsusest meie igapäevaelus. Päeva kuulutas 2001. aastal välja ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri organisatsioon (UNESCO). Kuivõrd esimest korda tähistati seda aastal 2002, oli tänavu ülemaailmse rahu ja arengu teaduspäeva (World Science Day for Peace and Development) 20. aastapäev. Selle aasta ülemaailmne teaduspäev oli pühendatud jätkusuutlikule arendusele, lähemalt saab lugeda siit

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega