Vali oma lemmik! Prototroni äriideede hääletus on avatud

14. detsembrini ootavad Prototroni 29. voorus osalevad TOP 47 äriideed publiku hääli. Hääletus toimub Prototroni Facebooki lehel ning võitjat ootab eriauhind.

Prototron fondi tegevjuhi Jana Budkovskaja sõnul on nädalate eest välja valitud ligi poolsada meeskonda osalenud mitmekülgses mentorprogrammis ning omandanud vajalikke oskusi ja teadmisi oma äriidee edasiarendamiseks. Üks viimastest ülesannetest tiimidele on just nimelt oma idee nö tavapublikule selgitamine. “Avalik hääletusvoor annab meeskondadele vajaliku kogemuse oma idee positsioneerimisel ning õpetab, kuidas selgitada oma väärt ideed inimestele, kes ei ole idufirmade või ärivaldkonnaga süvitsi seotud. Teisalt annab hääletus hea võimaluse hoida silma peal Eesti idufirmade maastikul toimuval, sest võib eeldada, et nii mõnigi praegune alustaja on paari aasta pärast suur ettevõte ja tööandja. Ning kui see annab indu ka teistele oma äri iduettevõttena käima lükkamiseks, siis võime konkursi hääletuse õnnestunuks lugeda,” selgitas Budkovskaja.

Hääletus toimub Prototroni Facebooki lehel, kus meeldivale äriideele tuleb panna “like” (valida võib ka mitu lemmikut) ning kõige enam “meeldimisi” kogunud idee pälvib publikulemmiku tiitli ning eriauhinna ehk pääsmed järgmisele sTARTUp Dayle.

Prototroni 29. vooru finalistid teevad ekspertkogule oma viimase müügipitchi 14. detsembril kell 17, mida on võimalik jälgida otseülekandena Prototroni Facebooki lehel. Publikuhääletus lõpeb tund hiljem, kell 18. Vooru võitjad kuulutatakse välja 14. detsembri õhtul Prototroni galaõhtul, kus tähistatakse tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototroni 10. tegutsemisaastat. Lisaks publikuhääletuse võitjale autasustakse kohapea kal teisi 29. vooru parimaid meeskondi.

Prototron on Swedbanki, TalTechi ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol loodud fond, mis rahastab tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Kümne aasta jooksul on Prototron rahastanud 95 nutikat ideed kokku 1,22 miljoni euroga, meeskonnad on aga järelinvesteeringuid kaasanud enam kui 72 miljonit eurot. Käsioleva Prototroni vooru rahastusse panustavad ka Tallinna linn, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Hedman Partners jt.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega