Veel täna on võimalik kandideerida unikaalsesse Filmi- ja multimeedia kiirendisse. Programmi üheks võtmementoriks on tuntud näitleja ja produtsent

Veel täna on võimalik kandideerida unikaalsesse Filmi- ja multimeedia kiirendisse. Programmi üheks võtmementoriks on tuntud näitleja ja produtsent

Kui sul on tehnoloogiasektori iduettevõte, võimekas meeskond ja oled juba idee tasandilt MVP või prototüübini jõudnud, siis esita avaldus Tehnopoli juhitud Filmi- ja multimeedia kiirendisse. Filmi- ja multimeedia kiirendiprogrammi taotluste vastuvõtu tähtaeg on 10. mai!

Esimeste pilootrühmade eesmärk on testida sisuteenuseid, koguda tagasisidet ning töötada 2025. aasta kevadeks välja tugev ja terviklik inkubatsiooniprogramm, mis toetaks filmi- ja multimeedia valdkonda. Tehnopol pakub kvaliteetset programmi ja tuge, mis on varajases faasis olevate meeskondade jaoks kriitilise tähtsusega. Programmi kestvus on kuus kuud ja see toimub hübriidformaadis.

Kiirendiprogrammi üheks võtmementoriks on tuntud näitleja, produtsent ja režissöör Anti Reinthal.

Anti Reinthal tunneb filmitööstust nagu oma viit sõrme. Toote loomine ja arendamine, intellektuaalomandi kaitsmine, esmainvesteeringute kaasamine on filmitööstuse startupi arengu keerulised ja üliolulised etapid. Anti saab olema üks neist, kes jagab osalejatega oma teadmisi ja kogemusi.

„Alguses on kõige raskem leida ideid,” selgitas Anti Reinthal. „See on igapäevane vaevarikas töö – ideede otsimine, toote arendamine ja seejärel turule toomine. Ühest küljest on see üsna pingeline ja närviline, teisalt paneb analüüsima ja arendab mõtlemisoskust. Sellise inkubaatori loomine just filmitootmise valdkonnas on suurepärane võimalus, mis on loodud õigel ajal. Kuna Ida-Virumaa jäi miskipärast erinevatest huvitavatest projektidest väljapoole, siis on mul väga hea meel, et nüüd tõstab see piirkond pead ja siin luuakse selliseid unikaalseid võimalusi. See on tähtis mitte ainult piirkonnale endale, vaid kogu Eestile.”

Arutledes selle üle, milliseid ideid ja lahendusi võiks veel vaja minna, ütles Anti Reinthal: „Täiesti kindel on see, et maailmast pole ideed otsa saanud. Alati saab teha midagi uut, teha midagi paremini kui varem. Hetkel, kui tunnistame, et kõik on juba välja mõeldud ja enam pole midagi luua, peatame inimkonna olemasolu.”

Anti Reinthal tunnistas, et meeskondadest, kes on avaldanud soovi programmi pääseda ja kellega tal õnnestus suhelda, on mitu väga huvitavat. „Minu ootus on näha inspireeritud inimesi ja mõtlejaid. Neid, kes midagi teevad. Uuendusliku ettevõtte ülesehitamine nõuab palju energiat, jõudu ja mis kõige tähtsam – tegutsemissoovi. Seetõttu ootan, et programmi tuleks inimesed, kes tahavad ja on valmis tegutsema. Et meie ühistest pingutustest sünniks midagi väärtuslikku,” ütles ta.

Anti Reinthal on eesti näitleja, lavastaja ja produtsent.
2013. aastal sai ta Suurbritannia Riiklikus Filmi- ja Televisioonikunstikoolis teleproduktsiooni ja -režii erialal magistrikraadi.
Reinthal on töötanud Eesti Draamateatris näitlejana. Pärast seda tegutses vabakutselisena ka teleprodutsendina. 2014. aastast juhtis ta rahvusvahelise teleproduktsiooniettevõtte Paprika Latino Studios Eesti osakonda.
Reinthal on olnud saatesarja „KeeleVägi” formaadi autor ja produtsent-stsenarist (2009, koos Mait Malmsteniga), telemängu „Suur vargus / The Big Steal” formaadi autor ja režissöör (2012), telemängu „Peitusemeistrid” peaprodutsent (2014) ning saatesarja „Rakett 69” kaasprodutsent (2014–2017).
Aprillist 2023 töötab Reinthal Jõgeva valla kultuuriasutusi koondava ühendasutuse Jõgeva Valla Kultuur juhatajana.

Tehnopoli mentorite võrgustikku kuulub ligi 140 erineva valdkonna eksperdi. Filmi- ja multimeedia kiirendis on võimalik saada mentorlustuge Delfi Meedia AI ja innovatsioonijuhilt Ivar Krustokilt, Eesti mängutööstuse kogukonna juhilt Andrejs Rusinovskiselt (AI, VR, XR), kinostsenarist ja mänguprodutsent Alina Brazdeikienėlt jt.

Tegutse ruttu, kandideerida saab täna südaööni!


Filmi- ja multimeedia kiirendi on osaks IDA Hub filmi ja multimeedia innovatsioonikeskusest, mille asutajateks on IVEK, IVIA ja Tehnopol. Unikaalse innovatsioonikeskuse eesmärgiks on toetada filmitalentide ja nutikate tulevikutegijate arengut. Programmi rahastab EL.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega