Viimased nädalad esitada oma targa linna lahendus 100 000-eurose fondiga innovatsioonikonkursile

Kuni 15. septembrini ootab Tallinna linn koostöös teadus- ja ärilinnak Tehnopoliga ettevõtteid osalema innovatsioonikonkursil Tallinnovation, mille eesmärgiks on leida targa linna lahendusi, mis muudavad linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui ka külastajate jaoks mugavamaks. Sel aastal investeeritakse targa linna lahendustesse rekordiliselt kuni 100 000 eurot.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul soovib linn katsetada uuenduslikke mudeleid ja teenuseid näiteks planeerimise, ehituse ja liikuvuse valdkonnas. „Tahame targad lahendused oma linlaste ja külaliste heaks tööle panna võimalikult kiiresti. Seega on sellised katsetamised väga olulised, et ise aktiivselt tulevikulinna kujundada,“ ütles Vimm. „Tallinnovation konkurss toimub juba kolmandat aastat ja otsustasime see aasta innovatsioonifondi kogusummat kahekordistada. Samuti suurendasime ühe ettevõtte maksimaalset toetusmäära kaks korda,” rääkis Vimm.

Innovatsioonikonkursi eesmärk

Innovatsioonikonkursiga võtab Tallinn kasutusele nüüdisaegsed targa linna lahendused, mis muudavad linna kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja kaasavamaks. Ettevõtmine elavdab linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, luues võimalusi uudsete riistvarapõhiste toodete ja teenuste testimiseks, kasutamiseks ja arendamiseks.

Innovatsioonikonkursist on oodatud osa võtma Tallinnasse registreeritud ettevõtted. Idee esitanutel on võimalus saada rahaline toetus, piloteerida oma projekti, saada Tallinna linnalt kontakte, nõuandeid ja vahendeid ning kasutada Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge. Oodatud on nii rahalist kui ka mitterahalist panust vajavad ideed, näiteks e-lahenduste testimine, andmete kogumine jm. Innovatsioonifondi suurus 2022. aastal on 100 000 eurot.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuhi Indrek Orava sõnul annab konkurss hea võimaluse toetada maailmamuutvaid tehnoloogilisi ideid. “Innovaatiliste iduettevõtete pakutud tarkvaralahendused esitavad üha kõrgemaid ootusi ka teistele elualadele. Soovime, et elu ja keskkond meie ümber oleks sama loogiline ja kestlik kui see, mis toimub nutiseadmetes. Tallinnovationi konkurss koos Tehnopoli ärilinnakuga loob hea platvormi, et testida oma lahendusi reaalses linnaruumis ja reaalsete kasutajatega,” ütles Orav.

Varasemalt on konkursil edukalt osalenud näiteks Thinnect, KrattWorks, Solintel ja Mypak Solutions. Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohustust. KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid. Mypak Solutions pakub uudset Ringo Eco korduspakendite ringlusteenust. 

Ringo Eco arendusjuht Janek Maar ütles, et nemad tulid konkursile eesmärgiga saada oma ideele ja teenusele tagasisidet, kuna sel hetkel oli see alles niivõrd värske asi, et keegi polnud nende teenust veel kasutanud. Tallinnovationilt said nad palju väärt sisendit, mis aitas neil teenust edasi arendada. “Soovitan sellest konkursist osa võtta kõigil iduettevõtetel, kes soovivad oma teenust valitud sihtrühmas valideerida ja tänu sellele oluliselt kiiremini edasi liikuda,” ütles Maar.

Kandideerida saab kuni 15. septembrini 2022.

Lisainfo ja kandideerimisvorm: https://innovatsioonifond.tehnopol.ee/  

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega