Digikulla platvormi arendav Aufort alustas teise rahastusvooruga

Illustreeriv pilt kullast

Äsja Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammi läbinud Aufort alustas teise rahastusvooruga, kus löövad kaasa ka mitu nimekat juhtinvestorit. Rahastusvoorus saab osaleda kuni 31. oktoobrini.

Eesmärgiga nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil laieneda, korraldab Aufort käesoleval kuul teise rahastusvooru, kus kõigil huvilistel on võimalik ettevõtte osanikuks saada juba alates 1000 eurost. Teises voorus on kolm juhtinvestorit: olümpiavõitja Gerd Kanter, krüptorahanduse ekspert Asse Sauga ning kinnisvaraettevõtja Reimo Metsküll.

Maailmas ainulaadne lahendus

Aufort tõi mõne kuu eest turule maailmas ainulaadse digikulla lahenduse AufortGold. AufortGold on füüsiline investeerimiskuld digitaalses vormis, mis on ehitatud detsentraliseeritud andmebaasi tehnoloogiale ja e-poe platvormile. Kulda hoiustatakse kliendi nimel turvalises auditeeritud varahoidlas Austrias, mida saab soovi korral müüa tagasi hetkel kehtiva kulla maailmaturu hinnaga või võtta välja meelepärase füüsilise kuldplaadina. Lisaks plaanib Aufort peatselt pakkuma hakata veel mitmeid põnevaid teenuseid, mis annavad kullale reaalse kasutusotstarbe.

Eestlastel on AufortGoldi vastu olnu märkimisväärne huvi – esimese nelja kuuga on digikulda soetatud enam kui 1,6 kg. Alates juunikuust on ettevõtte kliendibaas kasvanud pea kaks korda, keskmine kuu käive ca 300% ja igakuine keskmine tehingute arv ca 400%.

Auforti eesmärk on teha kulda investeerimine lihtsaks ja mugavaks kõigile, sh nii alustavale kui ka vähekogenud jaeinvestorile. Sisenemisbarjäär on madal – digikulda on võimalik investeerida juba alates 25-eurost läbi lihtsasti kasutatava e-poe platvormi.

Esimeses rahastusvoorus osales 61 investorit

Möödunud aasta sügisel valiti Aufort oma innovaatilise tootelahendusega Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammi ning novembris investeeris ettevõtte tegemistesse privaatses rahastusvoorus 61 investorit, kes andsid ettevõttele hoogu 200 000 euroga. Digitaalse investeerimiskulla e-poe lahendus on üks esimesi käega katsutavaid töövilju möödunud aasta investeeringust.

Teises rahastusvoorus on võimalik osaleda kuni 31. oktoobrini 2021, rohkem infot leiab https://partners.ignium.io/aufort

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega