Kust alustada oma ettevõtte ehitamist?

Kust alustada oma ettevõtte ehitamist?

Kui tahaksid alustada oma teekonda ettevõtjana, siis tihtilugu on need esimesed sammud kõige raskemad. Kui sul on olemas tehnoloogiline äriidee, aga sa ei tea, kust alustada, siis praegu on võimalik enda idee esitada Prototroni rahastusse, kust võid saada kuni 35 000 eurot stardiraha, millega oma ettevõtte esimene prototüüp valmis ehitada. Selle aasta esimesse rahastusvooru saad oma idee esitada kuni 31. märtsini!

Prototroni programmi kandideerimiseks ei ole vaja toimivat ettevõtet. On vaja innovaatilist ideed ning meeskonda, kes on valmis selle idee ka teoks tegema. Fond on loodud Swedbanki, Tehnopoli ja Taltechi poolt varajases faasis äriideede toetamiseks. Eesmärk on aidata kandideerijatel luua esimene käega katsutav prototüüp, mida saab lisarahastuse ja koostöö eesmärgil tutvustada investoritele ning ettevõtlusinkubaatoritele.

Prototronis osalejad läbivad kahe kuu pikkuse programmi, mille jooksul:

  • läbivad meeskonnad tootearenduse, esinemise, müügi- ja juriidikakoolitused, mis aitavad paika panna tugeva plaani enda äriidee ellukutsumiseks. 
  • toimuvad individuaalsed mentorsessioonid, kus saab professionaalset ja personaalset nõustamist idee viimistlemiseks.

Programm lõpeb viimistletud idee pitchimisvõistlusega, kus Prototroni ekspertkogu valib võidutiimid, kes saavad kuni 35 000 eurot osalusvaba raha esimese prototüübi ehitamiseks. Lisaks saab võitja pääsu Tehnopoli Startup Inkubaatorisse, mentortuge teadus- ja arendustegevuse teemal TalTechist ja õigusabi Hedman Partnersi õigusbüroolt.

Prototronis veedetaud kahe kuu jooksul viid oma iduetteõtte idee tasemelt esimese prototüübini, et olla valmis kandideerima Tehnopol Startup Inkubaatorisse, kus on võimalik jõuda juba esimeste investeeringuteni. 

Esita oma idee Prototroni kodulehel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega