Solaride esitles Baltikumi esimest päikeseautot

Solaride avalikustas 24. septembril Tartus uhkel esitlusel esimese Eesti päikeseenergial töötava auto. Meil Tehnopolis on seda uudist äärmiselt hea meel jagada, sest Solaride’i toetasid sellel teekonnal Eesti Vabariik ja meie, teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

Mõned kuud tagasi ütles Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing, et Solaride on suure mõjuga projekt Eesti noortele. “Tehnopoli usk rohetehnoloogiliste lahenduste vajalikkusesse kannustab meid just Solaride’i sarnaseid suure potententsiaaliga projekte toetama praktiliste teadmiste, kontaktide, finantside ja testkeskkonnaga. Päikeseauto ehitamine on ühtaegu kõigile mõistetav, ent samas ulmeline väljakutse. Lisaks väärtuslikele kogemustele, mida projektis osalevad tudengid, ettevõtted ja riigiasutused saavad, julgustab programmi silmapaistev tegutsemine noori laiemalt,” rõhutas Saksing.

  • 651 päeva
  • 189 tiimiliikme panuse
  • 257 787 vahetatud Slacki sõnumi
  • ja 10 erineva disaini järel sai see auto viimaks valmis.

Solaride on hariduslik tehnoloogiaprojekt, milles osalevad noored talendid ja tipptegijatest mentorid erinevatest Eesti ülikoolidest ja ettevõtetest. Meie eesmärk on populariseerida inseneeriaharidust ning jätkusuutlikku tehnoloogiat ning anda noortele talentidele väärtuslikud praktilised kogemused, oskused ja kontaktid.

Lisateavet auto ja selle avalikustamise kohta leiate Solaride’i Facebooki lehelt.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega