Sotsiaalhoolekande innovatsioonipäev tõi kokku üle poolesaja osaleja

Innovatsiooniga ei tegele mitte ainult startupid ja edukad suurettevõtted vaid üha rohkem mõtlevad ka erinevad avaliku sektori asutused, kuidas pakkuda inimestele paremaid teenuseid ning kuidas protsesse tõhusamaks ja mugavamaks muuta.

8. mail kohtusid Teaduspargis Tehnopol Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti kutsel sotsiaalhoolekande eksperdid ja tehnoloogiafirmad, et leida üheskoos uudseid lahedusi olulistele sotsiaalhoolekande igapäevatöös ettetulevatele probleemidele.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on sellised ideepäevad väga olulised, kuna praktikuid ja ettevõtjaid ühiselt laua taha kutsudes saavad probleemid üksteisele selgemaks ja selle pinnalt on võimalik välja töötada vajalikke uusi lahendusi. Ühtlasi rõhutas Mölder, et sotsiaalteenuse juures ei tasu ära unustada kõige tähtsamat – inimest.

Eestis tervisetehnoloogia ettevõtteid ühendava Connected Health klastri innovatsioonijuhi Kitty Kubo sõnul sünnivad parimad lahendused reaalsetest  vajadusest ja erinevate sektorite koostöös. Selles osas näitab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet oma avatusega uutele ideedele ja tehnoloogiafirmadega koostööle teistele avaliku sektori asutustele head eeskuju.  

  

Innovatsioonipäeval avasid probleemide „omanikud“ vajadusi, kommenteerisid ideid ja kohapeal moodustatud arendustiimides töötati päeva jooksul mitme erineva lahendusideega. Osalejate poolt parimaks hääletati üle-eestiline platvorm koduhoolduse klientide toidu- ja esmatarbekaupade tellimiseks, kojuveoks ja arveldamiseks, mis tuleb arendada välja arevstades sihtrühma vajadusi ja koostöös olemasolevate e-poe- ja veoteenuse pakkujatega.

Teised ideed olid: tahvelarvuti rakendus hooldustöötajatele hoolduskava täitmise tõhusamaks korraldamiseks, eakatele klientidele vastavalt nende võimekusele kas läbi teleri või telefoni pakutav digiabiline, mis tuletaks meelde päevarutiini ja edastaks hooldustöötajale kliendi olukorra kohta infot ning andmete vahetamine riigi ja kohalike omavalitsuste vahel, mis puudutab inimese poolt retseptiravimitele tehtud kulutusi.   

Ideede edasiarendamist jätkatakse peatselt avaneva ESF konkursi “Innovatiivsed lahendused sotsiaalhoolekande teenustes” ning linna arendusprojektide ja hangete raames.

Innovatsioonipäeva korraldas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös Connected Health klastri ja Targa linna klastriga.

Teaduspargi Tehnopol meeskond aitab avaliku sektori asutustel ja ettevõttel oma innovatsioonipotentsiaali kaardistada ja uusi vajalikke lahendusi arendada. Täpsemalt loe Tehnopoli veebilehelt.

  

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid