Startup Inkubaator lennutas idufirmad Web Summitile

Novembri alguses toimus Portugalis traditsiooniline tehnoloogiakonverents Web Summit 2022, mida külastas ka Tehnopoli Startup Inkubaatori tiim koos meie kasvuprogrammi idufirmadega. 

Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul oli konverents väga sisukas ja intensiivne – selgelt oli tunda, kuidas tehnoloogia valdkonna idufirmad elavad kaasa Ukrainale ja kuidas üha enam soovitakse panustada sellesse, et luua lahendusi ja teenuseid, mis tõepoolest muudaks maailma. 

Konverentsi üheks esinejaks oli NATO peasekretäri asetäitja, David van Weel, kes tutvustas NATO DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) kiirendit, mis tuleb Eestisse ja mida hakkab juhtima Tehnopol Startup Inkubaator. Kiirendi eesmärgiks on tugevdada NATO tehnoloogilisi eeliseid, viies kaitsesektori kokku oma valdkonna parimate idufirmade, teadlaste ja tehnoloogiaettevõtetega. 

Kadri Tammai, kes on Tehnopoli poolelt olnud kiirendi eestvedajaks, on veendunud, et DIANA-l saab olema väga suur ja positiivne mõju teadmusmahukate idufirmade sünnile ning arengule. Kadril õnnestus ka Davidiga rääkida ja anda talle ülevaade sellest, kuidas Eesti startup kogukond juba praegu panustab DIANA initsiatiivi. „Jah, me oleme see pisike riik Venemaa kõrval – seega võite vaid ette kujutada, kui suur on meie tahe panustada maailmatasemel tehnoloogia arengusse kaitsetööstuses,“ sõnas Kadri. 

DIANA kohta saab lähemalt lugeda siit!

Idufirmadest olid Tehnopoliga Web Summitil kaasas Dento, Rhombuss, Transit Location ja CAV Solutions.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega