Suckõrs esindab Eestit SmartUP Accelerator projektis

Tehnopol Startup Inkubaatoris tegutsev Suckõrs valiti esindama Eestit SmartUp Accelerator projektis. Projekti eesmärk on ühendada omavahel Läänemere-äärsed innovatiivsed rohetehnoloogia ettevõtted piirkonna tugistruktuuridega ning aidata ettevõtetel laieneda partner riikidesse.

Eesmärgi saavutamiseks viiakse igal aastal läbi  kiirendiprogramm, mille sel aastal võitis Suckõrs. Esitasime Suckõrsi tegevjuhile Mihkel Tammele mõned küsimused ning uurisime, millega nad tegelevad.

Palju õnne SmartUP Accelerator programmi pääsemise puhul! Millised eesmärgid olete võtnud antud kiirendiprogrammi raames?

Suur tänu õnnesoovide eest! Ootame väga antud kiirendiprogrammi, sest näeme, et just sellest võiks meile praegusel hetkel eriti kasu olla. See tuli meie jaoks täiesti õigel ajal, sest oleme juba mõned kuud otsinud seda kõige õigemat moodust, kuidas näiteks Saksamaa turule siseneda. Nüüd siis näeme, et saame läbi SmartUP Acceleratori turule sisenemist õigesti planeerida.

Kas olete ka varem kombanud enda toodetega välisturge? Kuidas on olnud tagasiside?

Oleme üksikuid müüke välisturgudele teinud – juba eelpool mainitud Saksamaa, Soome, Läti, Jaapan, Prantsusmaa, UK ja näiteks Taani. Tagasiside toodetele on olnud vägagi positiivne, kuid füüsilise toote puhul peame arvestama ka transpordi kuludega, mis meie praeguses olukorras teeb toote lõpphinna veel suhteliselt kalliks.

Sarnaseid tugiprogramme startuppidele on tekkinud väga palju – kust ja kuidas leiate teie just enda eesmärkidega kõige paremini sobituvad tugiprogrammid. 

2018. aasta novembris õnnestus meil olla üks Prototroni võitjatest. Alles pärast seda hakkasime veidi rohkem start-up maailmast aru saama ning pärast seda on olnud paljuski nii Tehnopol kui ka Cleantech ForEst meile suunanäitajateks. Nendeni jõuab kõige paremini info, mis parasjagu Euroopas toimub ning seetõttu on olnud nende soovitused meile kõige olulisemateks suunanäitajateks. Näiteks saime abi esmakontaktide leidmisel Jaapani ja Soome turgudele sisenemiseks. Nende abiga jõudsime just esimeste abikäteni, kes meie toote vastu huvi tundsid. Olgem ausad, ega endil ei pruugi olla töö tegemise kõrvalt aega otsida, millised on erinevad võimalused maailmas.

Millised on kõige uuemad arengud teie ettevõttes? 

2020 on olnud meie jaoks juba julge edasiliikumise aasta. Oleme suutnud oma tootmise piisavalt automatiseerida, et vajalikud eesmärgid saavutada. Siit edasi võiks loodetavasti ka veidi lihtsamaks minna, sest nüüd on üks murekoht lahendatud ja skaleerimine on sellevõrra ehk lihtsam.

Teine kõige suurem edasiminek on olnud meie pilliroo jääkmaterjaliga, kus meie materjali tehnoloog Sander Õun on ära teinud suure töö ja oleme seetõttu valmis oma materjaliga piloteerima.

Suckõrs osaleb SmartUP Accelerator online arenduslaagris juba järgmisel nädalal. Seniks aga viska pilk peale videole, mille tegime Mihkliga eelmisel aastal.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid