Tallinnovationil edukalt osalenud KrattWorksi droonid lähevad munitsipaalpolitsei kasutusse

Tallinnovationi innovatsioonikonkursi üheks eelmise aasta edukaimaks osalejaks oli KrattWorks, kes arendab korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Hiljuti viisid nad läbi koolituse munitsipaalpolitseile, kes hakkab KrattWorksi droone kasutama.

Munitsipaalpolitsei saab droone kasutada näiteks inimeste otsimisel, rahvahulkade loendamisel, sarikatel olevate jääpurikate tuvastamiseks vms. Mobiilside abil saab drooni juhtida nii, et drooni pilt jõuab otse nii piloodi maajaama kui ka kontrollruumi. Kontorist on võimalik drooni kaamerat kontrollida samal ajal, kui drooni läheduses olev piloot drooni juhib.

KrattWorksi tegevjuht Mattias Luha sõnas, et koostöö munitsipaalpolitseiga sündis tänu Tallinnovationi konkursile. Ta selgitas, et tulevikus on võimalik drooniga katta ka pikemaid vahemaid, kuna üks patrull saab anda drooni juhtimise üle eemal asuvale teisele patrullile – nii on tagatud, et droon on pidevalt operaatorite nägemisulatuses, kuid samas saab drooniga läbi viia senisest pikemaid missioone.

Kui ka sinul on idee, mis võiks linnakeskkonda nutikamaks muuta, siis esita see Tallinnovationi konkursile. Tallinnovationi innovatsioonifond investeerib sel aastal targa linna lahendustesse 100 000 eurot. Taotlusi saab esitada kuni 15. septembrini. Täpsema info leiad siit!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega