Tehnopol aitab avastada ettevõtlikkuse valemit Ettevõtlusnädal

Esmaspäevast, 14. septembrist on tänavuse Ettevõtlusnädala programm avalik ja alanud on registreerumine pakutavatele üritustele. Traditsiooniline üle-eestiline Ettevõtlusnädal „Avasta ettevõtlikkuse valem!“ toimub sel aastal 5.-11. oktoobril. Tehnopol on Ettevõtlusnädala suurpartner, korraldades tänavu mitmeid seminare erinevates Eesti paikades. Suurem osa Ettevõtlusnädala 200 üritusest on osalejatele tasuta.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liikme Andres Huule sõnul keskendutakse sel aastal viisidele, kuidas olla ettevõtlikum ja nutikam, mistõttu on üheks teemafookuseks e-kaubandus. Ta põhjendab: „Just tänu veebipõhistele lahendustele õnnestus paljudel ettevõtjatel sel aastal koroonakriisi kiuste oma tegevust jätkata või isegi uuele tasemele viia.“

Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai leiab, et Ettevõtlusnädalal on alati pakkuda midagi põnevat. „Ettevõtlusnädal pakub igal aastal huvitavaid üritusi nii ettevõtlushuvilistele, kes alles mõtlevad oma äriga alustamisele, kui ka kogenud tegijatele, kes soovivad oma äri kasvatada. Tehnopol on juba mitmendat aastat Ettevõtlusnädala hea partner ning ka tänavu aitame inimestel üle Eesti jõuda ideest oma startupini ning ettevõtjatel laieneda välisturgudele,“ lisab ta.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht Martin Goroško toob välja, et sel aastal on Tehnopol oma seminaride sisu praegustele oludele vastavalt kohaldanud. „Näeme, mis on napi poole aastaga ettevõtluskeskkonnas muutunud ning saame suurepäraselt aru, millised väljakutsed Eesti ettevõtetel ees seisavad. Seetõttu olemegi valmis ettevõtetega kohtuma ning rääkima teemadel, mis on seotud uusettevõtluse kiire käivitamisega ning tegutsevate ettevõtete kestlikumaks muutmisega,“ sõnab ta.

Goroško ja Tammai ei näe praegust kriisisituatsiooni üdini halva olukorrana. Tammai selgitab: „Vaieldamatult on see aasta eriline – paljud hindavad üle oma tööalaseid perspektiive, enam ei ole nii oluline füüsiline koht, kus tööd tehakse ja avatud meelega otsitakse uusi võimalusi. Praegu on hea aeg, et investeerida iseendasse ja teha teoks mõte oma ettevõttega alustamisest.“ Goroško nõustub ja lisab: „Pole paremat aega kui nüüd ja kohe, et alustada ettevõtlusega, samuti annab kriis võimaluse tegutsevatele ettevõtetele enda protsesse, ärimudelit ja turgu arendada. Tahame Ettevõtlusnädala raames käia Tehnopoli inimestega võimalikult erinevates Eesti regioonides ning nendel teemadel ettevõtjaid aidata ja motiveerida.“

Vaata, kus võid Tehnopoli Ettevõtlusnädalal nädalal kohata:

 • Tallinn: 5. oktoober kell 16-20 Ettevõtlusõhtu: (lendu)tõus
 • Võru: 6. oktoober kell 11-12.30 „Iduettevõtte rajamissprint“
 • Võru: 6. oktoober kell 12.45-14.45 „(Kasvu)ettevõtte aregnuhüpe“
 • Narva: 6. oktoober kell 11-12 Tehnopol Startup Inkubaatori infotund Narvas: kuidas inkubaatori abiga oma ideest edukas äri kasvatada (vene keeles)
 • Veeb: 6. oktoober kell 17-18.30 Investori kaasamine iduettevõttesse (vene keeles)
 • Pärnu: 7. oktoober kell 10-14 Tehnopoli mentorpäev
 • Pärnu: 7. oktoober kell 15-17 (Kasvu)ettevõtte arenguhüpe
 • Narva: 7. oktoober kell 16-20 Ideest iduettevõtteni lühikoolitus (vene keeles). Registreeru siin!
 • Narva: 8. oktoober kell 10-14 Ideest iduettevõtteni lühikoolitus (vene keeles). Registreeru siin!
 • Jõhvi: 8. oktoober kell 10-14 Ideede konkurss “SUPP” (vene ja eesti keeles)
 • Saaremaa: 9. oktoober kell 10.30-12 Veebinar: Iduettevõtte kasvusprint. Registreeru siin!
 • Saaremaa: 9. oktoober kell 13-15 Veebinar: Kasvuettevõtte arenguhüpe ja rohepööre. Registreeru siin!

Ettevõtlusnädalal pakutavaga programmiga saab lähemalt tutvuda ja üritustele registreeruda veebilehel https://ettevotlusnadal.ee/

Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi, et tagada kõikidele huvilistele turvaline üritustel osalemine. Korraldajad soovitavad siseruumides toimuvatel sündmustel kanda maske. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda ette nõuab.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid