Tehnopoli paigaldati päikeseelektrit tootev teekatend

Möödunud aasta lõpus paigaldati Tehnopoli nutika ülekäiguraja ja Bikeepi tõukerattaparkla juurde päikeseelektrit tootev teekatend. Uus katend võimaldab lisaks taastuvenergia tootmisele muuta ülekäiguraja ületamise turvalisemaks, andes jalakäijale tulukestega märku, kas rada on turvaline ületada.

Tehnopoli kinnisvaraarendusjuht Tarmo Loogi sõnul on linnakul plaanis katendit mitmekülgselt rakendada. “Plaanime uut teekatendit lisaks ülekäiguraja ületamise turvalisemaks muutmisele kasutada ka Bikeepi elektriliste tõukerataste laenutuspunktis, et sõidukeid taastuvenergia abil laadida,” sõnas Loog.

TalTechis välja töötatud teekatendit testitakse hetkel prototüübina. Kui katsed osutuvad edukaks, on lootust, et edaspidi on võimalik teekatendit suurematele aladele paigaldada. Loogi sõnul võib sellisel juhul kaaluda kogu Tehnopoli promenaadi katmist päikeseelektrit tootva teekatendiga.

Loogi sõnul pakub Tehnopol hea meelega võimalust testida rohetehnoloogiaid. “Mis on meie puhul eriline, on võimalus testida erinevate lahenduste koostöötamise võimalust – antud juhul teekatendi ühendamine Bercmani nutika ülekäigurajaga ning Bikeepi elektritõukerataste laadimisjaamaga. Võimaldame testijatel seeläbi saada kiiremini terviklikum lahendus oma prototüübi jaoks,” lisas Loog.

Katend rajati Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti algatatud projekti “Päikeseelektrit tootvate teekatendite arendamine ja kasutuselevõtt” raames.

Loe ka samal teemal Postimehes ilmunud uudist.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid