Välisministeerium ja Tehnopol aitavad Eesti ettevõtete innovatsiooni maailmale tutvustada

Välisministeerium on käima lükanud Eesti majanduse ja loomeelu elavdamiseks ning ekspordi suurendamiseks olulise projekti – innovatsioonipesade loomise Eesti saatkondade juurde. Tehnopolil on äärmiselt hea meel, et saame olla Välisministeeriumile põhiliseks partneriks projekti vedamisel.

Projekti raames luuakse üheksa Eesti saatkonna juurde innovaatilisi lahendusi tutvustavad avaikud esindusruumid ehk innovatsioonipesad. Pesade kontseptsioonide loomiseks toimuvad 18.-20. veebruaril Ideetalgud, kuhu oodatakse osalema nii innovaatilisi lahendusi loovaid ettevõtteid kui ka sisearhitektuuri, disaini ja IT valdkonnas töötavaid/õppivaid inimesi.

Ideetalgutel osalevad tiimid mõtlevad iga asukoha jaoks välja tervikliku kontseptsiooni, milles lõimitakse innovatsioonipesale sisu (innovatsiooni eksponeeritavad ettevõtted ja loomevaldkonna tegijad) hea ruumi ja ekspositsiooni disainiga. Esindusruumid luuakse üheksasse linna: Tokyo, Toronto, Berliin, London, Soul, Riia, Nairobi, Abu Dhabi ja Singapur.

Ideetalgutel töötavad tiimid viieliikmelistes meeskondades, kuhu on koondatud nii praegused kui ka tulevased eksperdid Eesti ettevõtluse ja loomemajanduse maastikult, sisearhitektuuri- ja IT-valdkonnast. Ettevõtete jaoks on tegemist hea võimalusega enda tutvustamiseks sihtturgudel. Tiimide tööd juhivad tipptasemel erialamentorid, asukohariikide eksperdid ja valdkondlikud mentorid.

Innovatsioonipesade ideetalgute auhinnafond on 10 000 eurot.

Registreeri innovatsioonipesade Ideetalgutele lahendajana siin.

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid