Uus ärihoone meelitab linnakusse üha enam tehnoloogiaettevõtteid

Uus ärihoone meelitab linnakusse üha enam tehnoloogiaettevõtteid

Enne, kui jaanuar otsa saab, teeme väikse tagasivaate 2023. aastale ja avame veidi ka käesoleva aasta plaane. Sinu ees on Tehnopoli kinnisvara valdkonna kokkuvõte. Vaata ka Startup Inkubaatori ja äriarenduse kokkuvõtteid!

2023. aastal liitus Tehnopoli linnakuga 32 ettevõtet ja meil on äärmiselt hea meel, et üha rohkem jõuab meie juurde ettevõtteid, kes on otseselt seotud meie tegevusvaldkondadega. Lisaks äripinnale on Tehnopolis võimalik kasutada ka erinevaid äriarendusteenuseid, nii et tehnoloogiaettevõtetele on meie linnak ideaalne kasvulava.  

Valmis uus ärihoone. 2023. aasta alguses valmis linnakus uus ärihoone (aadressil Mäealuse 2/4), mis märkis meie ajaloos uut ajajärku – Tehnopol pole kunagi varem olnud nii võimas kinnisvara, kui ka finantside seisukohast. Uude hoonesse kolisime ka ise, lisaks koondati kokku linnakus eraldi paiknenud Startup Inkubaator ning selle avatud kontor, ja Prototron. Uues majas avas hiljuti uksed ka NATO DIANA innovatsioonikiirendi. Muide, uus ärihoone sai ära märgitud ka Tallinna ettevõtluskonkursil aasta arendusprojekti kategoorias.  

Pilootprojektid ja testlinnak. Linnakusse paigaldati Solinteli nutikad 0-energia kuluga tänavavalgustid. Koostöös Eleportiga avasime Teaduspargi 3 parklas uued kiirlaadimispunktid (80kW). Ibioti andurite abil jälgime linnaku prügikonteinerite täituvust, et nende tühjendamine muutuks vajaduspõhiseks. 

Rohepromenaad, mis ühendab Tehnopoli ja TalTechi linnakuid. Eelmisel aastal jätkusid tööd selle nimel, et kahte suurt linnakut ühendav rohepromenaad saaks teoks tehtud. Käivitusid Tehnopoli ja Taltechi linnakuid ühendava “TalTeh City” promenaadi projekteerimistööd ja suvel viisime läbi ka geo- ja dendroloogilise hanke. Oluline samm läbi linnakute lookleva tee suunas on seegi, et ühtlustasime TalTechi ja Tehnopoli linnakute viidasüsteemi.  

Event Hub ja Snack Avenue. Kaks linnakus asuvat ehitist said eelmisel aastal värskema sisu. Linnaku südames asuv Roheruum on nüüd sisustatud Snack Avenue minimarketiga. Pood on endiselt iseteeninduslik, ent toodete valik on uuenenud ja ükski toode ei maksa üle 4 euro. Teaduspargi 6/1 ehk hoone, kus varasemalt asus Tehnopoli peakontor, läbis värskenduskuuri ja on nüüd tuntud Event Hubi või sündmuskeskusena, kus saab korraldada koolitusi, seminare, koosviibimisi jms.   

Linnaku sündmused toovad kogukonna kokku. Aasta jooksul korraldasime erinevaid sündmusi, kuhu olid oodatud osalema kõik linnakus toimetavad ettevõtted. Näiteks toimus pinksiturniir, linnaku naisperele pühendatud vaimuvirgutuse hommik ja juba traditsiooniks saanud sammulugemise võistlus. Lisaks sellele korraldasime juba mitmendat aastat linnaku suvepäeva, kus seekord esines akustilise kavaga Hendrik Sal-Saller ja võistlushimulisemad ettevõtted said end proovile panna ninja-rajal. Aasta lõpus toimus meeleolukas linnaku laste jõulupidu. Toimus ka mitmeid kohvihommikuid ja koolitusi, mida korraldasid Startup Inkubaator ning Tehnopoli äriarendusosakond ja kuhu on alati oodatud ka linnaku ettevõtted.  

Mida põnevat toob 2024?
 

Kinnisvara arendus- ja müügistrateegia. Strateegias saab olema kirjeldatud linnaku visioon kuni aastani 2035 ja see hõlmab arendus-, haldus- ja müügiplaane.  

Rohepromenaadi eskiisprojekt. Esimesed kaks ühist projekteerimisetappi valmivad käesoleva aasta teises pooles.  

Teaduspargi 6/2 kinnistu parkla asfalteerimine. Plaanis on linnaku viimase freeskattega parkla uuendamine – rajatakse sadeveetorustik ja parkla kaetakse roheasfaltkatendiga. Teeme seda koostöös TalTechi teedelaboriga.  

Algavad ettevalmistused Teaduspargi 3 arhitektuurikonkursi läbiviimiseks. Sel aastal ootab meid ees Teaduspargi 3 kinnistu hoonestusmahtude hindamine, ideekonkursi korraldamine ja eskiisprojekti koostamine.  

Kogukonna kasvatamine. Korraldame mitmeid sündmusi, mõned neist on end juba sisse töötanud ja soojalt vastu võetud, teised veidi uuemad, aga seltskond on alati tervitav ja lõbus. Soovitame oma parimad käimistossud välja otsida, pinksiranne soojaks teha ja juba varakult mõelda, kes sinu kolleegidest on piisavalt ninja.  

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega