Vaata, millega tegeles teadus- ja ärilinnak Tehnopol 2020. aasta esimeses pooles

2020. aasta on olnud ettevõtete jaoks keeruline ning väljakutseid nõudev. Kriisiolukorra tõttu oli ellujäämiseks vajalik kiiresti ümber mõtestada oma äriprotsessid, et võimalikult valutult kriisist väljuda. Kuna teadus- ja ärilinnaku Tehnopol üheks eesmärgiks on toetada nii startuppide kui ka VKE-de arengut ja kasvu, jätkus meie töö kriisi ajal sama hoogsalt, et pakkuda ettevõtetele vajalikku tuge ja nõuandeid. Loe Tehnopoli 2020. aasta sündmustest allolevast kokkuvõttest.

Äriarenduse ja innovatsiooniteenused

 • Kriisimurdja veebiseminaride sari – koostöös KPMG-ga korraldasime 9 praktilist veebiseminari, milles erinevad kriisikogemusest karastunud valdkonna eksperdid jagasid tasuta nõu, kuidas kriisist võitjana väljuda.
 • Innovatsiooniliidrite klubi – koostöös SEB-ga käivitasime Innovatsiooniliidrite klubi, et tõsta Eesti ettevõtete globaalset konkurentsivõimet. Eesmärk on koondada ettevõtetes uuenduste elluviijad ühte kogukonda, toetada avatud innovatsiooni siiret ja tõsta muutuste juhtimise võimekust Eesti ettevõtetes. Liitu innovatsioonikogukonnaga siit.
 • Teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol liitusid uued mentorid, kes Tehnopoli äriteenuste raames hakkavad kasvuettevõtetele abi pakkuma:
 1. Indrek Pällo – mentorluseks sobivad startupid ja scale-up’d, kes tahavad ärikontakte Aasias, eriti just Kagu-Aasia (Singapur + selle lähiümbrus) ja soovivad taustainfot, kuidas selles piirkonnas läbi lüüa (turuanalüüs, turu tunnetus);
 2. Jan Lagast – Mentordamise valdkonnaks on rahvusvaheline äri – selle ülesehitus, loomine, planeerimine. Lisaks huvitavad teda korporatsioonid ja nendele nn väärtuspakkumise loomine (what’s your purpose, why are you doing this business?) ;
 3. Kirill Onopriychuk – Tema peamine fookus mentordamisel on startupid ja Hiina turg (valmisolek Hiina turule sisenemiseks, tegutsemine) ja kontaktid Hiinas. Nüüd lisandunud ka Brasiilia. Seega teemaks ärikontaktid ja uued eksportturud;
 4. Kaarel Moppel – väga tehnilise taustaga mentor, kes saab aidata startupe ja ettevõtjaid pigem just sobiva andmebaasi ja või andmetöötlusarhitektuuri (sh ka suurandmete) valimisel või aidata erinevate andmehaldussüsteemide integreerimisel (kui on vaja teha üleminekuid);
 5. Aleksander Miina – teemavaldkonnad tööstuse digitaliseerimine, protsesside automatiseerimine.

Tervisetehnoloogia

 • Health Tech Living Lab Summit – vahetult enne kriisi toimus kahepäevane konverents, mis kutsus kokku tervisetehnoloogia eksperdid ja entusiastid, et arutada, millised raskused tuleb tervishoius innovatsiooni luues ületada. Loe konverentsist kokkuvõtet siit.
 • Tervisetehnoloogia tiimiga liitub peagi uus projektijuht Kristiina-Maria Ploom.

Rohetehnoloogia ja tark linn

 • Tallinnovation innovatsioonikonkurss – koostöös Tallinna linnaga sai alguse Tallinnovation innovatsioonikonkurss, et pakkuda targa linna lahendusi pakkuvatele ettevõtetele praktilist väljundit Tallinna linna näol ning 50 000 € suurust auhinnafondi. Eesmärk on muuta linna teenused ja keskkond veelgi mugavamaks ning kaasaegsemaks nii elanikele kui ka külastajatele. Konkurss on veel avatud ning kandideerida saab siin
 • Alustasime regiooni suurima rohetehnoloogia konverentsi GreenEST Summit 2020 ettevalmistustega, et juba 12.-13. oktoobril Kultuurikatlas rääkida praeguse aja kõige põletavamatel teemadel:
 1. Taastuv energeetika, energia salvestamine, vesinik;
 2. Rohelised linnad, rohelised kommuunid, maapiirkonnad, urban & rural interconnections;
 3. Tuleviku toit, tervis, maaharimine linnas, vertikaalaiad, põllumajandus, muldade tervis.
 • Rohetehnoloogia tiimis alustas tööd uus projektijuht Kristiina Libe.

Tehnopol Startup Inkubaator

 • Uus aeg vajab uusi ideid – inkubaatori uuenenud kasvuprogramm on nüüd voorupõhine, võttes startuppe vastu 2-3 korda aastas. Pakume tehnoloogiapõhistele startuppidele struktureeritud koolitusprogramm ning osaluspõhist lepingut. Uus voor alustab juba septembris! Esita oma avaldus siin.
 • Avasime Startup Inkubaatori Narva esinduse, et pakkuda ka venekeelsele kogukonnale meie hoogsat ja praktilist kasvuprogrammi.
 • Startup Inkubaatori tiimiga liitus Startup Inkubaator Narva projektijuht Olga Kurdovskaja.
 • Alustasime kolme uue projektiga – Go2Space HUBs, ScaleUp Champions ja Northbound Startups, milles osalemine võimaldab ettevõtetel kiiremini laieneda ja kaasata investeeringuid ka välisturgudelt. Loe Startup Inkubaatori projektidest siit.
 • Alustasime ettevalmistustega eelinkubatsiooni teenuse pakkumiseks üle Eesti.

Linnak

 • Muutsime koostöös EuroPargiga teadus- ja ärilinnaku Tehnopol parkimiskorraldust, et kõigi linnaku klientide ja külastajate siinviibimine oleks võimalikult mugav. Loe uuest parkimiskorraldusest siit

Juulikuus teeme uudiskirjadega suvepausi ning oleme tagasi juba augustis uute ja värskete ideedega. Ilusat suvepuhkust!

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega

Meie partnerid