Depressiooniravis on innovatsioonile ruumi

  • 10.12.2021
  • 11:00
  • -
  • 10.12.2021
  • 13:00

Depressiooni põeb umbes 5,6% Eesti rahvastikust. Haigus mõjub laastavalt nii pere- kui töösuhetele ning võtab inimeselt elujõu. Kuigi depressioon on enamasti hästi ravitav, ei ole paraku selle terviklik ravi kättesaadav kõigile abivajajatele. Mida kujutab endast ideaalne depressiooni ravi, millised on peamised takistused selle rakendamiseks ning mida saab tehnoloogia nende lahendamiseks ära teha, selgub juba 10. detsembril kell 11-13 üritusel “Depressiooniravis on innovatsioonile ruumi”.

Üritus on suunatud kõigile huvilistele, selle eesmärgiks on tutvuda depressiooni raviteekonna kitsaskohtadega ning anda tulevikusuund lahendustele, mida tehnoloogia pakkuda saab. See on esimene sissejuhatus suuremale protsessile, mis saab hõlmama endas tugevat koosloomet patsientide, perearstide, psühhiaatrite, õdede, psühholoogide, kohalike omavalitsuste ja teiste valdkonna ekspertide vahel. Käesoleval üritusel on võimalik protsessis kaasa rääkida igaühel ning soovi korral osaleda ka edasistel arengutel.

Üritusel on osalejad aktiivselt kaasatud. Selleks kasutame tehnoloogilisi lahendusi (Mentimeter), kus esitame suunatud ning avatud küsimusi. Mentimeter on kasutusel kogu ürituse vältel.

Ürituse ajakava:

11.00–11.15 Avasõnad (Piret Hirv, Connected Health klaster, Mental Health Innovation Hub)
11.15–11.35 Digiinnovatsioon aitab depressiooni ravis (Kairi Kontkar, Janssen)
11.35–12.05 Depressioonipatsiendi raviteekond (Rene Randver, Eesti Haigekassa)
12.05–12.45 TheraSync tutvustus (Ann Leen Mahhov, TheraSync)
12.45–13.00 Järgmised sammud ja tegevused (Kadri Haljas)

Üritus on korraldatud koostöös Jansseni, Tehnopoli, Mental Health Innovation Hubi ja TheraSynciga.

Üritus on eesti keeles, ootame kõiki huvilisi osalema.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega