AI arenguprogramm

2022. aastal käivitas Tehnopol koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga AI arenguprogrammi. Programmi eesmärgiks on aidata Eesti ettevõtetel kasutusele võtta AI ehk tehisintellekti lahendusi, tõstes seeläbi nende konkurentsivõimet ja tagades Eesti majanduse kestlikkuse ka tulevikus.

AI arenguprogramm koosneb kolmest eraldiseisvast osast:

  1. AI arendusmaraton: osalema on oodatud rohe-, tervise-, haridustehnoloogia jm andmemahukad ettevõtted sh ka tööstusettevõtted, et arendada oma ettevõtetes tehisintellekti komponenti. Arendusmaratoni eesmärk on tuua kokku tehisintellekti lahendust vajavad ettevõtted ja lahendusi pakkuvad ettevõtted ning luua ühine AI põhine projektiplaan.
    Arendusmaratonid toimuvad 2 korda aastas: veebruaris Tallinnas ja augustis Tartus.
  2. AI kiirendi: Tehnopoli Startup Inkubaator võtab vastu 10 startupi, kes arendavad oma toote/teenuse raames tehisintellekti rakendust. Tehisintellekti kiirendiprogramm stardib aprillis ja lõpetab oma 6-kuulise tsükli septembris. Kokku võetakse kiirendisse 10 ettevõtet.
  3. AI põhised pilootprojektid ettevõtetes: AI arendusmaratoni läbinud meeskondadel on võimalus esitleda oma projekti ideed ekspertpaneelile, kes valib välja parimad pilootprojektid ning jagab pilootprojektide rakendamiseks eraldi rahastust. Rahastus jääb vahemikku 25 000 – 75 000 eurot. Kokku jagatakse aasta jooksul välja üle poole miljoni euro. Pilootprojektide hindamise ekspertpaneelid kogunevad sarnaselt AI arendusmaratoni toimumisega veebruaris Tallinnas ja augustis Tartus.

Programmi kohta leiad täpsema info siit: ai.tehnopol.ee

Huvi korral võta ühendust: Anu Puusaag, anu.puusaag@tehnopol.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega