Vii oma ettevõtte lahendus innovatsiooni esinduskeskusesse maailmas

Kõigest kümme päeva on jäänud, et osaleda enda ettevõttega Innovatsioonipesade ideetalgutel. Kui sul on soov käivitada või hoogustada eksporti ning leida potentsiaalseid koostööpartnereid ühes neist riikides: Jaapanis, Kanadas, Saksamaal, Inglismaal, Lõuna-Koreas, Lätis, Araabia Ühendemiraadis või Singapuris, siis registreeri ennast kindlasti Ideetalgutele.

Välisministeerium koostöös Tehnopoliga korraldab 18.-20. veebruaril Innovatsioonipesade ideetalguid, millega otsitakse nüüdisaegseid tooteid ja teenuseid, mida võimendada kaasaegse ruumi ja ekspositsiooniga Eesti riigi esitluskeskustes (9tk) üle maailma. 

Ideetalgutel luuakse igasse asukohariiki 1-2 Eesti innovatsiooni võimendavat kontseptsiooni.

Ootame tiimidesse

  • Innovaatiliste toodete ja teenustega ettevõtete esindajaid
  • loomevaldkonna tegijaid
  • ruumi ja ekspositsiooniga töötavaid (sise)arhitekte

Kui sa soovid tasuta võimalust tutvustada oma innovatsioonist pakatavaid lahendusi mõnes pakutud asukohariigis, siis registreeri end või oma ettevõtte esindaja innovatsioonipesade ideetalgutele LAHENDAJANA.

Loodud lahendusi hindab valdkondlikest ekspertidest kokkupandud žürii, kes valib kõigi lahenduste hulgast välja rahaliselt tasustatud esikolmiku:

I koht – 5000 eurot

II koht – 3000 eurot

III koht – 1500 eurot

Ideetalgute žüriisse kuulub ka digiinnovatsiooni visionäär ning e-riigi Akadeemia asutaja Linnar Viik. Uurisime lühidalt, kuidas tema Eesti innovatsioonimaastikku näeb.

Kuidas hindad Eesti innovatsiooni praegust seisukorda?

Innovatsiooni mõiste ning tema tähendus muutuvad ning arenevad koos ühiskonnaga. Eesti on siirdunud kitsast, teadus- ja arendustegevusega piiratud tehnoloogiainnovatsioonist ühiskonda läbiva ja erinevaid eluvaldkondi katva innovatsioonini, mis on esile toonud ka meie konkurentsivõime paremad pooled – kiire arendustsükliga, avatud mõtlemisega ning ettevõtlusel põhinevate innovatsioonidega. 

Mille poolest torkab Eesti oma innovatsiooniga silma võrreldes teiste riikidega?

Tiimide suuruse, nende juhtimise, ülesannete keerukuse ja ulatuse osas sarnaneme Skandinaavia innovatsioonikultuurile. Nagu enamusel väikeriikidel on ka Eesti siseturu tarbimisel ja mahul innovatsiooni eduks suhteliselt olematu roll ning sestap ollakse koheselt disainimas lahendust, millel oleks võimalikult vähe lokaalseid piiranguid ja millel oleks võimalikult suur turgu kõnetav pakkumine. Kultuuriliselt on meie tiimid visiooni ja motivatsiooni tunnetust oluliseks pidavad, nad on väikesed ning juhitud dünaamilisemalt. Näen ka ise seda, kuidas meie firmadel on keeruline leida ühist rütmi olukorras, kus arenduspartner on Aasiast või Ladina-Ameerikast.

Rohkem infot Innovatsioonipesade ideetalgute kohta leiad siit.

Lisaküsimuste korral, pöördu ideetalgute eestvedaja ja Tehnopoli innovatsioonijuhi, Kadi Villersi poole kadi.villers@tehnopol.ee

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega