Connected Health klaster X Clanbeat X Kõneravi.ee: digilahenduste arendamisest tervise- ja haridusvaldkonnas

Connected Health klastri taskuhäälingus on sel korral külas Birgit Krieger (Kõneravi.ee) ja Triin Noorkõiv (Clanbeat).

Kõneravi.ee eesmärgiks on aidata kaasa laste kõne arengule ning hõlbustada inimesel, kellel esineb kõnekahjustus, näiteks afaasia, õppida uuesti rääkima, kõnest aru saama, kirjutama ja lugema. Clanbeat toetab laste õppimist ja vaimset tervist. Nad pakuvad oma kasutajatele erinevaid tööriistu, mis aitavad toime tulla klassiruumis esinevate väljakutsetega. Mõlemad ettevõtted tegutsevad nii hariduse- kui tervishoiusektoris.

Taskuhäälingut juhib Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna ja Connected Health klastri juht Piret Hirv. Juttu tuleb sellest, kas ettevõtted on tajunud, et digilahenduste pealetung mõjutab inimeste ja terviseekspertide (õde, arst jne) omavahelist suhtlust. Mis on need asjad, mis täna jäävad terviseekspertidel vajaka, et julgemalt soovitada digilahendusi oma klientidele?

Üheskoos arutatakse, millist tuge ootavad idufirmad toetavatelt keskkondadelt ja tugivõrgustikelt nagu Connected Health klaster. Mis on praegu ehk jäänud kahe silma vahele, ent mis on olulised selleks, et ettevõte saaks oma arendustegevusi teha?

Lisaks uurib Piret külalistelt, et kui nad peaksid täna ettevõtlusega alustama, kas ja mida nad teisiti teeksid – kas nad valiksid tegutsemiseks ikkagi sama valdkonna? Külalised paljastavad ka oma suurimad väljakutsed ettevõtluses.

Head kuulamist!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega