VAIMNE TERVIS – miks on oluline sellega tegeleda ja kelle roll on seda toetada

vaimne tervis_tehnopol

Tehnopoli podcastis on seekord teemaks vaimne tervis, kuna oktoober on vaimse tervise kuu. Saatekülalised Merilin Varsamaa, Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna juht, ja Ott Oja, Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni (VATEK) tegevjuht, jagavad omi kogemusi ja avavad teemat laiemalt. Vestlust juhib Tehnopoli turunduse- ja kommunikatsioonijuht Kristi Jõeäär.

Saates tuleb juttu ravijärjekordadest ja sellest, kas on lootust, et tulevikus võiks psühhiaatri vastuvõtule saada kiiremini. Tervise valdkonna ettevõtted töötavad ju iga päev selle nimel, et luua nutikaid lahendusi, mis vähendaks ühel või teisel moel tervise sektori koormust, ometi ei pruugi see tähendada, et tulevikus on ravijärjekorrad lühemad.

Räägime ka sellest, millised (ohtlikud) trendid on hetkel levimas USAs ja juba ka mitmes Euroopa riigis, mis oluliselt mõjutavad inimeste vaimset tervist. Kas need trendid on jõudmas ka Eestisse ja kas meil on plaan nendega tegelemiseks?

Kuna suure osa päevast veedame tööl, siis kahtlemata on ka sel oma mõju vaimsele tervisele. Milline on hea töökeskkond, kuidas võiks tööandjad toetada alluvate vaimset tervist, kas 4-päevane töönädal teeb töötajaid õnnelikumaks ning kuidas võiks juhid oma töölauda juhtida? Kõigile neile küsimustele saad vastused.

Lisaks räägime sellest, millist tuge ja hüvesid pakub tervise valdkonna ettevõtetele ja organisatsioonidele Tehnpoli tervisetehnoloogia kogukond. Saatest ei puudu ka soovitused ja tööriistad oma vaimse tervise toetamiseks.

Head kuulamist!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega