Tallinna Tehnikaülikool korraldab virtuaalselt kõrgetasemelise elektroonikasüsteemide teaduskonverentsi

25. maist 1. juunini toimub tehnikaülikooli (TalTechi) eestvedamisel kõrgetasemeline elektroonikasüsteemide testimist ja kvaliteeti käsitlev teaduskonverents Euroopa Testisümpoosion. Tegemist on 25. juubeliüritusega, mis esmakordselt viiakse läbi virtuaalsena. Kokku edastatakse virtuaalsel sümpoosionil 70 videoettekannet ehk 24 tundi filmimaterjali, reaalajas toimuvad ava- ja lõppsessioon ning plenaarettekanne.

Elektroonikasüsteemide testimine on arvutitehnikas oluline teadusvaldkond, mille eesmärgiks on tagada ühiskonna jaoks tõrgeteta toimiv digikeskkond. Tänapäeva arvutisüsteemide testimine on muutunud sedavõrd keerukaks, et sellele kulub rohkem aega ja raha kui läheb tarvis nende väljatöötamiseks. Teadlaste poolt loodavad uudsed algoritmid ja lähenemised võimaldavad tõsta süsteemide kvaliteeti ja töökindlust ning muuta need tarbijale taskukohasemaks.

Konverentsi kaasüldjuhi, arvutisüsteemide instituudi professori Jaan Raiki sõnul on Euroopa Testisümpoosion maailmajao olulisim elektroonika testimist käsitlev teaduskonverents. „Siiski pole tegemist vaid Euroopa teadlaseid ühendava sündmusega, kuna sümpoosionile saabus teadusartikleid 32-st riigist üle maailma,“ nentis Raik. „Konkursisõel oli tihe ning peale põhjalikku retsenseerimisprotsessi valiti konverentsil ettekandmiseks välja vaid 30 protsenti esitatud töödest“.

Esile tõstmist väärivad konverentsi plenaarettekanded, USA Illinoisi Ülikooli professori Ravishankar K. Iyeri loeng „Tehisintellekti rakenduste vastupanuvõime riketele“ ning USA firma Cadence teaduri Dr. Alessandra Nardi ettekanne „Ohutuskriitilised rakendused: projekteerija vaade“. Samuti väärib märkimist, et teadusartiklite hulka osutus valituks ka üks TalTechi teadlase Dr. Tara Ghasempouri koostöös Hollandi Delfti Ülikooli ja firmaga Airbus valminud riistvara turvalisust käsitlev teadusartikkel.

Lisaks kõrgele akadeemilisele huvile on konverents pälvinud suurt tähelepanu ka maailma tehnoloogiatööstuse hulgas. Üritust toetab 10 ettevõtet, nende hulgas Testonica Lab OÜ ning mitmed rahvusvahelised kontsernid nagu Infineon, Qualcomm, Cadence, Mentor a Siemens Business, Advantest jt. Lähem informatsioon veebilehel: ets2020.taltech.ee

Eesti teadlastest kuuluvad 25. Euroopa Testisümpoosioni juhtmeeskonda kuuluvad veel TalTechi idufirma konverentsi kaasüldjuht Testonica Lab direktor Artur Jutman, programmikomitee kaasesimees professor Maksim Jenihhin, kohaliku korralduskomitee juht doktor Uljana Reinsalu, finantsjuht Lembit Jürimägi ning erisessiooni „riistvara turvalisus“ juhataja professor Samuel Pagliarini.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega