Videod: Tehnopoli teiselt AI arendusmaratonilt rahastuse saanud pilootprojektid

Mihkel Tedremaa Superhandsist

Eelmise aasta augustis toimunud Tehnopoli teiselt AI arendusmaratonilt rahastuse saanud ettevõtted on vahepeal kõvasti tööd teinud, et oma pilootprojekte ellu viia. Käisime külas kahel rahastuse saanud ettevõttel ja uudistasime, kuidas vahepeal on läinud.

AI arenguprogrammi eesmärk on tõsta teadlikkust tehisintellektist ja selle rakendamise võimalustest ning toetada ettevõtteid pilootprojektide elluviimisel. Arenguprogrammi raames toimus eelmisel aastal kaks AI arendusmaratoni, mille laiem eesmärk on jõuda Euroopa Liidus sätestatud tasemele, et 75% Euroopa ettevõtetest kasutab oma tegevuses tehisintellekti – see on kaugem eesmärk, millele ka Eesti kaasa aitab.

Protecthum Solutions sai oma lahenduse väljatöötamiseks 30 000 eurot. Nad arendavad nutikat suitsuandurit, mille reageerimisaeg on tavapärasest suitsuandurist kiirem. Seadme sisse on integreeritud tehisintellekt, mis on õpetatud ära tundma erinevaid olukordi ja mis teeb otsuse, kas tegemist on tulekahju või suitsuhäirega, samuti suudab ta tuvastada, kas ruumis asub soe keha. Videost saad täpsemalt teada, kuidas nende lahendus töötab.

Superhands sai arendusmaratonilt oma pilootprojektile 25 000 eurot. Superhands töötas koostöös Teede Tehnokeskuse ja Leanestiga välja tehisintellekti abil libeduse ennetamise süsteemi. Mihkel Tedremaa Superhandsist ütles, et nende jaoks oli arendusmaratonile kandideerimine väga kasulik, kuna nad said juba kandideerimise käigus mentoritelt väärtuslikku tagasisidet oma lahendusele ning ideid, kuidas edasi liikuda. Vaata videost järgi, kuidas nad tehisintellekti on rakendanud ja millised on edasised plaanid!

Selle aasta esimene AI töötuba toimub juba 23.-24. märtsil ja sinna on oodatud tööstusettevõtted. Teiste valdkondade ettevõtetele toimub AI töötuba septembris. Täpsem info ja registreerimine: ai.tehnopol.ee. Küsimuste korral kirjuta anu.puusaag@tehnopol.ee.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega