Connected Health klastri nõuandva kogu uued liikmed on Janek Kapper ja Ain Aaviksoo

Connected Health klastri nõuandva kogu uued liikmed on Janek Kapper ja Ain Aaviksoo

Connected Health klastri nõuandvas kogus toimusid väiksed muudatused: koguga liitusid Janek Kapper ja Ain Aaviksoo. Janek esindab patsientide vaadet ja Ain ettevõtete oma. Nõuandvast kogust lahkusid Priit Kruus ja Siim Nahkur.

Janek Kapper on nõuandvas kogus patsientide esindajana.​ Janek on Eesti Põletikulise Soolehaiguse Seltsi juhatuse liige ning esindab ka Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIK) erinevates töögruppides.

„Mind on tihti tabanud teadmine, et patsientide „hääl“ ei ole piisavalt hästi ja selgelt esindatud,“ selgitas Janek, miks ta otsustas nõuandva koguga liituda. „Eriti tuleb see täna välja e-tervise teemade puhul, sest ühel hetkel oleme kõik patsiendid ning enamjaolt on tegemist patsiendile kuuluva infoga, millega siis soovitakse teha teadust, innovatsiooni ja kasutada ärilistel eesmärkidel. Täna ei saa olla enam sellist suhtumist, et patsiendi eest räägib arst, ravimifirma või riigiamet ja tema „teab“, mis on patsiendile parim! Et seda mentaliteeti muuta, peabki olema patsiendi hääl kaasatud kohe iga projekti alguses. Seega soovingi mina kui patsient ja patsiendiorganisatsiooni esindaja ka ise aktiivsemalt nendesse teemadesse panustada.“

Janek esindab EPIKoda järgmistes töögruppides: upTIS, Tervisetehnoloogiate ja -teenuste valdkonna kaasamisprotsess, E-tervise valitsemise raamistiku projekti juhtrühm, Ravimipoliitika väljatöötamise töörühm, EHDEN Ethics Advisory Board (EPF-i), European Patients Forum digital health workgroup, European Patients Forum Congress 2021 Programme  Committee Member & Speaker at Artificial Intelligence in Healthcare.​

Ettevõtete vaadet esindab nõuandvas kogus edaspidi HeBA kliiniku arendusjuht ja kaasasutaja Ain Aaviksoo. ​Ain nõustab ka Guardtime’i tervisevaldkonna juhina. Varasemalt on ta töötanud Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantslerina, mõttekoja Praxis juhina ning rahvusvahelise terviseinnovatsiooni konsultandina. Tema ettevõtluskogemuse hulka kuulub Eesti esimese terviseportaali inimene.ee ning meiditsiiniajakirja Lege Artis asutamine.

„Olles riigipoolse esindajana kaasa aidanud klastri loomisele, soovin nüüd klastri töös osaleda aktiivselt ka nn põllul panustajana,“ rääkis Ain. „Ehitades igapäevaselt HeBA kliinikut ja sellest välja kasvanud digiidu HeBA.One, mis aitab igaühel saavutada hea vaimse tervise, mõistan üha enam klastri väärtust idufirmade arengu võimedajana ning Eestis digiinnovatsiooni kasvuks keskkonna kujundajana. Tahan panustada sellesse, et Connected Health klaster oleks iseenesest mõistetavalt kõige atraktiivsem keskkond uutele ettevõtetele ja ideedele ning kõige mõjukam koostööpartner Eesti riigiasutustele. Rahvusvahelises plaanis võiks klaster olla samuti esmane värav Eesti terviseinnovatsiooni ökosüsteemi, ükskõik kas investorid otsivad uusi ükssarvikuid, suurkorporatsioonid ideid või talente, või siis sarnased võrgustikud võimalust koostööks Eesti ettevõtetega.“

Lisaks kuuluvad nõuandvasse kogusse Margus Jäger (Quretec), Triin Perkson (Eesti Perearstide Selts), Peeter Ross (TalTech), Kalle Killar (Sotsiaalministeerium) ja Kati Korm (Tartu Ülikooli Kliinikum).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega