Diagnostic Match võtab suurandmetest maksimumi

Connected Health liige Diagnostic Match kandideeris edukalt projekti AI4Diag. Projekt toetab tehisintellekti ja masinõppe potentsiaali uurimisel, muutes ettevõtted maailmatasemel konkurentsivõimelisemaks.

AI4Diag näol on tegu Euroopa klastrite vahelise projektiga, mille eesmärk on panustada haiguste ennetuse ja haiguskoormuse prognoosimise valdkonda, kasutades tehisintellektil (AI) tuginevaid diagnostilisi tehnoloogiaid.

AI4diag soodustab ettevõtete arengut, aitab kaasata investeeringuid ning luua pikaajaline koostööstrateegia tööstuse kaasajastamiseks ja rahvusvaheliseks tegevuseks.

Grete Kikase (Diagnostic Match) sõnul hakkas projekt talle silma ning viimase tõuke kandideerimiseks andis klastri juhi Piret Hirve soovitus.

„Kandideerimisprotsess polnud iseenesest keeruline. Panime meeskonnaga suuna ja eesmärgid paika, täitsime kandideerimise avalduse ja pall hakkaski veerema. Saime praktiliselt järgmine päev kätte hindamise tulemused, kus saavutasime väga hea projekti üldiste eesmärkidega kattuvuse,“ rääkis Kikas.

Diagnostic Matchi eesmärk on kaasata big data spetsialiste ja teadlasi, lisaks ka abi saada turundusega: „Meil on 6-kuulise HIV indikaatorhaiguste pilootprojekti lõpuks päris korralik hulk andmeid, mille analüüsi ja lahti mõtestamiseks tahame spetsialiste kaasata. Nii neid inimesi, kes tegelevad puhtalt statistilise analüüsiga, aga ka neid, kes on kliiniliselt pädevad hindama indikaatorhaiguste seoseid ja mõju,“ selgitas Kikas.

Hetkel oleme saanud juba mitu koostööpakkumist erinevate rahvusvaheliste ettevõtete ja ülikoolide poolt. Lähiajal on plaanis kohtuda ettevõtete esindajatega ja leida Diagnostic Matchile sobiv koostööpartner, kellega koos saaks projekti eesmärke täita.

Projekti rahastab EU COSME programm (Competitiveness forSmall and Medium Enterprises).

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega