Geneto osakutega on nüüd võimalik Funderbeamis kaubelda

Geneto osakutega on nüüd võimalik Funderbeamis kaubelda

Connected Health klastri liige, Eesti tervisetehnoloogia kasvuettevõte Geneto kaasas eelmise aasta detsembris Funderbeami kaudu üle 304 000 euro. Alates tänasest on võimalik ettevõtte osakutega kaubelda platvormil igapäevaselt.

Geneto pakub lõpptarbijale suunatud toitumis- ja treeningrakendust, mis kombineeritult geeniteadusega, aitab inimestel süüa tervislikumalt, vähendada või kasvatada kaalu ning vältida elustiilist tingitud haiguseid. Idu sulges aasta lõpus Funderbeami platvormil rohkem kui 300 000 euro suuruse investeerimisringi, mida juhtisid strateegilised investorid Martin Kruus, Kalle Kiigske ja Ahto Pärl.

„Tänapäeva meditsiin tegeleb eelkõige haiguste ravimisega nende ilmnemisel, kuid maailm on liikumas suunas, kus tuleb järjest enam rõhku panna haiguste ennetamisele, sest see on kokkuvõttes ühiskonnale odavam. See pikendab otseselt inimeste keskmist oodatavat eluiga. Elustiilihaiguste puhul toimub ennetus väljaspool meditsiinisüsteemi ja siin on suur roll eraettevõtetel nagu meie,” kommenteeris Geneto nõuandja ja Tartu Ülikooli inimesegenoomika professor Tõnu Esko.

Tulevik on personaalmeditsiini päralt

Cambridge’i Ülikooli teadlaste poolt 2016. aastal läbi viidud uuring leidis, et läänemaailmas on üle 60% rahvastikust ülekaalulised ja 14% enneaegsete surmade põhjustajaks on just ülekaal. Vastavalt uuringule oleksid sellised juhtumid ennetatavad, kui inimesed tunneksid oma keha paremini, toituksid tervislikumalt ja liiguksid rohkem.

Kaasatud finantseerimise abil plaanib Geneto edasi tegeleda polügeensete riskiskooride arendamisega, mis näitavad inimese eelsoodumust teatud elustiilihaigusele. Riskiskoorid aitavad mõista oma keha eripära, leida motivatsiooni elustiilimuutuse tegemiseks ning anda täpsemat nõu, kuidas vastavalt iseenda geneetilisele profiilile toituda.

„Hetkel tuvastame ülekaalulisuse, II tüübi diabeedi ja tsöliaakia riske ning plaanitakse lisada veel viis riskiskoori. Preemiumpakettidesse aga lisanduvad mikrobioomi- ning vereuuringu,” teatas ettevõte. Rakenduses kasutatavad teaduslikud andmed põhinevad Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu ja Suurbritannia biopanga andmestikul.

Eesti turul tehakse koostööd Elisa Eesti AS-ga ning ühiselt loodud teenuse nimi on Elustiil. Käesoleval aastal on plaanis laieneda Suurbritanniasse, Soome ja Poola. Need maad ei ole Geneto kaasasutaja ja tegevjuhi Jaak Sarve hinnangul kultuurilises mõttes Eestist niivõrd erinevad, samas on tegemist suurte turgudega, kus inimestel eksisteerib ka reaalne ülekaalulisuse probleem.

Järgmiste aastatega plaanitakse rakendusega liituma saada üle 30 000 kasutaja.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega