Idulugu: Foodful X Tehnopol Startup Inkubaator

Vasakult: Foodfuli turundusjuht Mariliis Mähhar ja tegevjuht Krista Kotke

Tehnopol Startup Inkubaatoriga liitus Foodful, kes arendab retseptide ja toiduplaanide jagamise suhtlusvõrgustikku. Retsepte on internetis kuhjaga, aga nende kokku kogumine ja koostisosade nimekirjaga toidupoe lettide vahel ringi käimine on aeganõudev. Foodful soovib muuta toiduteemalise sisu jagamise ja ka tarbimise senisest mugavamaks.

Foodfulis saab koguda põnevaid toiduideid teistelt rakenduse kasutajatelt, lisada sobiv retsept lihtsasti oma plaani ja saada toidukaubad mugavalt kätte. Nii saavad sarnaste huvidega inimesed üksteiselt toimivaid lahendusi kopeerida. Muuhulgas õpetab Foodful tervislikumaid toiduvalikuid tegema.

Uurisime Foodfulilt, kust tuli idee just selline startup luua ja millised on nende edasised plaanid.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Pärast toidunõustaja kursuste läbimist saime aru, et tänased lahendused tervislikumate toiduvalikute tegemiseks ei ole jätkusuutlikud. Hakkasime otsima lahendust, mida kasutaja sooviks hea meelega pikaajaliselt tarbida, sest see tõepoolest teeb tema igapäevase toidulaua korraldamise kergemaks, lõbusamaks ja teadlikumaks.  

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit? 

Väljakutseks on olnud suure ja laia idee formuleerimine lihtsaks ja arusaadavaks tooteks ning selle käigus prioriteetide seadmine ja arusaamine, et kõiki probleeme korraga ja kohe pole otstarbekas ära lahendada. Suurimaks võiduks võiks pidada kangekaelset järjepidevust projekti edasiviimisel.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator? 

Tehnopol sai valitud laia kontaktivõrgustiku ja tasemel mentorite pärast, kes küsivad õigeid küsimusi ja aitavad kaasa mõelda. See on väga vajalik tugi, mis aitab idee õigesse suunda juhtida. 

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast? 

Aasta pärast oleme vallutanud juba mõnede eestlaste südamed, 5 aasta pärast tunneb meid suurem osa Eesti inimestest ja samuti oleme kinnitanud kanda ka mitmes välisriigis.  

Kes on järgmine Eesti ükssarvik? 

Kas nüüd järgmine, aga üle(-üle)-järgmine võiks olla Yaga. Usume, et vastutustundlikule tarbimisele kaasa aitavad rakendused ja inimeselt-inimesele lahendused töötavad. 

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele? 

Ootame Grit startup turunduse podcasti iga uut osa huviga, sest seal räägivad just siinsamas Eestis tegutsevad startup-turundajad kogetud õppetundidest ja võitudest. 

Jessica Livingston’I raamat “Founders at Work: Stories of Startups’ Early Days” annab samuti hea tunnetuse startupi aktiveerimisest läbi inimeste silmade, kes seda ise kogenud on. 

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Millised on teie peamised juhtimspõhimõtted?

Mis on suurim viga, mida teinud olete ja kuidas seda parandasite?

Kui alustaksite täna uuesti, siis mida teeksite täpselt samamoodi ja mida teisiti?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega