Idulugu: Soundfree X Tehnopol Startup Inkubaator

Idulugu: Soundfree X Tehnopol Startup Inkubaator

Aasta hakkab lõppema, aga meil on veel nii mõnigi idulugu, mida teiega jagada. Saage tuttavaks – teie ees on Tehnopoli AI kiirendis osalev Soundfree!

Soundfree tegemisi tutvustavad Diana Legušs (kuulmispuudega asutaja, kuulmisabivahendite spetsialist), Jüri Bogatkin (tehnoloogiajuht), Mart Sergo (operatsioonide juht) ja Martin Nisu (tootejuht).

Millega startup tegeleb?

Diana: „Soundfree on loodud, et aidata kuulmispuudega inimesi, pakkudes neile AI-toega helituvastussüsteemi. Olen ise kuulmispuudega ja tean, milliseid väljakutseid see kaasa toob.“

Jüri: „Meie eesmärk on arendada tõhus ja kasutajasõbralik AI-põhine helituvastus lahendus, mis muudab kuulmispuudega inimeste elu lihtsamaks.“

Mart: „Meie tiim koosneb ekspertidest erinevatest valdkondadest, kes töötavad selle nimel, et tuua turule innovatiivne toode mis vastab reaalselt ICP vajadustele.“

Martin: „Tootejuhina on minu roll tagada, et meie lahendus vastaks kasutajate vajadustele ja oleks tehniliselt täiustatud.“

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Diana: „Idee sündis isiklikust vajadusest. Olles kuulmispuudega tajusin, et turul ei ole piisavalt häid lahendusi. Aastate lõikes on toimunud 0 innovatsiooni.“

Jüri: „Kohtudes Dianaga ja kuuldes tema väljakutsetest, teadsin kohe, et tahan arendada lahendust, mis reaalselt kedagi aitaks. Lisaks meeldib mulle mõte ühendada audio ja AI valdkond.“

Mart: „Meie meeskond nägi võimalust tehnoloogia abil muuta maailma paremaks ja sellest piisas. Teha midagi, mis peale ärilise eesmärgi ka südame soojaks teeb, on alati tänu väärt kogemus.“

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Diana: „Suurimaks väljakutseks oli leida õige tehnoloogiline lahendus. Suurim võit on olnud kiire esmase proto loomine ning selle vigadest õppimine. Seega väljastasime hilisema suurema pivoti vajaduse.“

Jüri: „Tehniliste takistuste ületamine oli keeruline, aga suurimaks võiduks on olnud õige meeskonna komplekteerimine – saime tiimi täpselt sellised inimesed, keda meil vaja on.“

Martin: „Suurim väljakutse oli turunõudluse mõistmine, aga võit on tulekul – näha meie toote reaalset mõju inimeste eludele.“

Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?

Diana: „Sisuliselt võime öelda, et meie toode on loodud kuulmispuudega inimeste poolt, mõeldes just nende vajadustele.“

Jüri: „Meie AI saab olema kohandatud spetsiaalselt helituvastuseks keerulistes olukordades ja sihtgruppi silmas pidades.“

Mart: „Tugev fookus kasutajasõbralikkusel ja toote kättesaadavusel. Ühtlasi mängib siin rolli ka õige ärimudel – toode on mõistliku hinnaga ning kordi ahvatlevam kui vanad n-ö legacy lahendused.“

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator/AI kiirendi?

Jüri: „AI kiirendini jõudsime arendaja soovitusel, keda olime kaasamas AI komponendi teostamiseks. Nüüdseks näeme, et saame tänu AI kiirendile juurdepääsu vajalikele ressurssidele ja teadmistele.“ 

Mart: „See on koht, kus saame oma ideid testida ja täiustada koos teiste innovaatiliste ettevõtete ning mentoritega.“

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Diana: „Aasta pärast soovime olla turul tuntud nimi. Viie aasta pärast loodame olla rahvusvaheliselt tunnustatud.“

Jüri: „Aasta pärast on meie toode veelgi rohkem edasi arenenud, saame pakkuda suuremat lisaväärtust. Pikemas perspektiivis näeme end juhtiva tehnoloogiaettevõttena.“

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Diana: „Usun, et järgmine ükssarvik võib olla ettevõte, mis ühendab tehnoloogia ja sotsiaalse mõju.“

Jüri: „Eesti on täis innovaatilisi idusid, aga järgmine suur läbimurre tuleb tehisintellekti valdkonnast.“

Mart: „Eesti järgmine ükssarvik tuleb tõenäoliselt rohetehnoloogia või tervisetehnoloogia alalt.“

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Diana: „Soovitan kuulata „How I Built This“ taskuhäälingut, mis annab suurepäraseid näiteid ettevõtlusest.“

Jüri: „Loen regulaarselt portaale TechCrunch ja Wired, mis hoiavad mind kursis tehnoloogia arengutega. Lisaks vaatan erinevaid Youtube’i kanaleid, nagu näiteks „Veritasium“ ja „Electroboom“.“

Mart: „Minu lemmikud on „The Lean Startup“ Eric Riesilt ja „Zero to One“ Peter Thielilt.“

Martin: „Jälgin „Harvard Business Review“ ja kuulan „Masters of Scale“ taskuhäälingut.“

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?

Diana: „Küsiksin, kuidas nad on toime tulnud suurimate väljakutsetega ja millist nõu annaksid alustavatele ettevõtjatele.“

Jüri: „Sooviksin teada, kuidas nad suutsid oma ideedest luua globaalsed ettevõtted.“

Mart: „Minu küsimus oleks, kuidas nad leiavad tasakaalu innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse vahel.“

Martin: „Huvitaks nende arvamus selle kohta, kuidas tehnoloogia saab aidata ühiskondlikke probleeme lahendada.“

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab põhiprogrammis ja erikiirendites osalevaid ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Kõik idulugude sarja lood leiad siit.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega