Järgmise generatsiooni droonitehnoloogia sai toetust rahvusvaheliselt organisatsioonilt InnoEnergy

InnoEnergy andis koostöös Euroopa Innovatsiooni- ja tehnoloogiainstituudiga Eestisse kolmandat korda toetust. Toetus läks Tehnopol Startup Inkubaatoris tegutsevale iduettevõttele Hepta Airborne, mille ainulaadne tehnoloogia edestab kõiki teisi droone tänasel turul.

InnoEnergy rahaline toetus annab võimaluse kasvada Euroopa turgudele, tagades sealhulgas vajaliku koostöövõrgustiku ja kontaktid. Toetus aitab viia õhuliinide analüüsimise protsessi ka teistes riikides rohkem kui 10 korda efektiivsemaks. Varasemalt on InnoEnergyst toetust saanud Skeleton Technologies ja Thinnect.

Hepta Airborne tegevjuhi Henri Klemmeri sõnul annab InnoEnergy rahastus neile võimaluse viia oma uus tehnoloogia Euroopa ja maailma elektrivõrkudesse.  „InnoEnergy 200 000-eurose toetuse kõrval on määravaimal kohal nende poolt tagatud koostöövõrgustik ja kontaktid, mis aitavad meil liikuda Euroopa turule. Eestis toimetades oleme saavutanud olukorra, kus meil on koostöölepingud 90% elektrivõrkude ulatuses. Koostöö on näidanud, et tööd, mida tehakse täna elektriliinide monitoorimisel rohke ajakulu ja suure meeskonnaga, saab teha kordades säästvamalt, hoides kokku aega, kulusid ja ka tööjõudu. Õhuliinide inspekteerimine õhust meie droonide abil viib tööprotsessi  11 korda kiiremaks võrreldes tänaste drooni tehnoloogiatega“

Heleri Holm, Tehnopol Startup Inkubaatori ja InnoEnergy Eesti projektijuht: “Meie eesmärk on suurendada Eesti jätkusuutlike energiaettevõtete arvu InnoEnergy võrgustikus ja oleme rahul, et Hepta Airborne’i ja InnoEnergy vahelised läbirääkimised olid nii edukad. Hepta Airborne’l on kindlasti potentsiaali Euroopa turgudel ja InnoEnergy toetus aitab sellele veelgi kaasa. Me teame, et tegelikult on veelgi rohetehnoloogia startupe ja soovitan neil kindlasti ühendust võtta InnoEnergy’ga Eestis.”

InnoEnergy Investeeringute juht Lukasz Skarka kommenteerib toetust, tuginedes laiaulatuslikele uuringutele.  „Hepta on loonud väga innovaatilise ja keskkonda säästva tehnoloogia infrastrukuuri analüüsimiseks, mida teostatakse õhust droonidega. Olles teostanud põhjaliku turu – ja kliendiuuringu, oleme veendunud, et Hepta Airborne`i tehnoloogia vastu on Euroopas ja kogu maailmas tugev vajadus.“

Eesti iduettevõte Hepta Airborne automatiseerib ainulaadse droonitehnoloogia abil elektriliinide andmete kogumise ja tehnilise analüüsi protsessi.

InnoEnergy toetab säästva arenguga tegelevaid iduettevõtteid, alustades neile õpikeskkondade loomisest lõpetades abistamisega lõppkliendini jõudmisel. EIT InnoEnergy’l on üle-Euroopaline partnerite võrgustik ja suutlikkus tuua omavahel kokku investorid ja valdkondade esindajad, ülikoolilõpetajad ja tööandjad, teadlased ja ettevõtjad, ettevõtted ning turud. InnoEnergy loodi 2010. aastal ja seda toetab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT).

InnoEnergy koostööpartneriks Eestis on alates 2015. aastast Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut, jätkusuutlikkust ning investorvalmis seadmist. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus-ja Tööstuspargiga.

Loe InnoEnergy kohta siit: http://www.innoenergy.com/about-innoenergy/

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega